Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Neporaziteľný tablet Samsung Galaxy Tab Active s odolným krytom zvládne aj tie najnáročnejšie podmienky (13.01.2015)

Keď sa hovorí o odolných smart zariadeniach (telefóny a tablety), tak pravdepodobne väčšine z vás ako prvý príde na um rad Xperia Z od Sony. Práve na výnimočnej odolnosti si Sony v ich propagácii zakladalo. S Xperiami ste sa tak mohli aj sprchovať a mali by to prežiť. Vodotesnosť bola tým, kvôli čomu po nich ľudia siahali. Teraz ich však vyzýva na duel Samsung a ukazuje vlastnú predstavu odolnosti vo svojich prvých odolných tabletoch.

A už prvý pohľad na Samsung Tablet Galaxy Tab Active vám prezradí, že to myslia vážne. Tablet vyniká drsným dizajnom, ktorý má budovať dojem výbornej odolnosti. Jeho telo je pevné, navyše je umiestnené v pogumovanom kryte (ktorý nájdete v balení). Svojou výbavou je určený na náročné činnosti a vysokú efektivitu, no vďaka vyhotoveniu ho môžete bez problémov používať aj v tých najnáročnejších podmienkach. Stále však Samsung vsádza na známy a obľúbený dizajn, aby ste tieto tablety jasne identifikovali ako nové Galaxy. Aj napriek vysokej odolnosti sa vyznačujú úzkym profilom – sú hrubé len necelých 10mm.


Ako už názov a aj vzhľad naznačujú, tento Galaxy Tab je určený pre aktívny životný štýl a prácu na miestach, kde by ste asi bežný tablet nevytiahli. Je vybavený veľmi kvalitným tesnením, ktoré spĺňa normu IP67. Vďaka tomu je vodeodolný a taktiež prachuodolný. Tablet tak vydrží v hĺbke až 1m po dobu až 30 minút. Nič s ním však nespravia ani otrasy a nárazy. Zvládne tak aj pád z výšky až 1,2m a jasne dáva najavo, že s ním môžete počítať nie len daždi, ale aj v prašnom a náročnom prostredí.

Táto odolnosť však nerobí nový Galaxy Tab odolným. Je to jeho nasadenie. Tento tablet je určený najmä na prácu, pričom je samozrejmé, že sa naň môžete spoľahnúť ako po stránke výkonu, tak aj napríklad výdrže. Pomáhajú mu v tom technológie na úsporu energie, ktoré batériu udržia na jedno nabitie pri živote 8-10 hodín, čo je veľmi slušný čas. Pritom v ňom môžete nájsť štvorjadrový procesor Cortex-A7 s frekvenciou 1,2GHz, grafický čip Adreno 305, 1,5GB RAM a 16GB ukladací priestor so slotom na pamäťovú kartu.
Tablet ponúka veľkú mieru flexibility a produktivity aj vďaka operačnému systému Android 4.4, ktorý vám dá prístup ku hromade aplikácií. Zároveň mu však nechýba ani štandardná Samsung nadstavba. V balení navyše nájdete aj šikovný stylus C-pen, ktorý prácu s tabletom ešte zlepšuje. Navyše tu nájdete aj hneď niekoľko aplikácií, ktoré zlepšujú zabezpečenie vášho tabletu a mobilnú bezpečnosť ako takú. Nakoľko je tento tablet určený najmú na prácu, určite tu bezpečnostné vylepšenia nájdu svoje uplatnenie.

Ďalej je to už o dobre známych, ale aj inovatívnych technológiách. Pre rýchle a zároveň jednoduché párovanie tu tak nechýba NFC, možnosti online pripojenia rozširuje aj WiFi 802.11 a/b/g/n Dual Band, nechýba tu GPS, či dvojica kamier. Aj keď treba priznať, že nedisponujú práve najvyšším rozlíšením. Ich optika je však dobre chránená a zadná kamera je vybavená LED bleskom. Zo zaujímavých funkcií tu ešte nájdete aj AllShare Cast pre zrkadlenie obsahu na každom zariadení vybaveným HDMI. Vybrať si môžete z dvoch modelov. Oba sú v zeleno-titánovom farebnom vyhotovení, pričom ten
drahší navyše podporuje aj 4G/LTE.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články