Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Najočakávanejší konzolový súboj: XBOX ONE vs PLAYSTATION 4 (12.06.2013)

Tohtoročná herná výstava E3 v americkom Los Angeles mala oveľa väčší náboj ako tomu bolo v posledných rokoch. Každý to tak trochu tušil, informácie presiakali na verejnosť už nejakú dobu a viac menej jediné, na čo sme čakali, boli oficiálne ohlásenia. A dočkali sme sa. Konzolová vojna pokračuje, Sony aj Microsoft konečne predstavili a uviedli detailné informácie k svojím pripravovaným konzolám, ktoré konzolové hranie posunú do ďalšej generácie.


Xbox One
Nie je to Xbox 720, ani Xbox Infinity. Všetky dohady boli nesprávne a konečný názov konzoly od Microsoftu znie Xbox One. Nie je to náhodou, jedno zariadenie v sebe ponúka všetko od konzoly, cez multimediálne centrum, až po rozšírenie možností televízie. Nie je to po prvý raz, čo niektorá z konzolových spoločností siaha po multimediálnych možnostiach, no prvý raz v takejto obrovskej miere. Plynulý prechod medzi hraním a sledovaním a nevídané možnosti sledovania a personalizácie. Otázne však je, nakoľko dokážeme využiť tieto služby a funkcie u nás.


Obe konzoly sú postavené na inovatívnom notebookovom APU riešení od AMD zvanom Jaguar. To znamená jednoduchší vývoj, jednoduchšie portovanie, keďže obe konzoly sú vlastne unifikovaným PC. Xbox One je poháňaný 8-jadrovým AMD procesorom. Výkon v grafickej oblasti zatiaľ nie je známy. Frekvencia procesoru by mala byť na úrovni 1,6GHz. Ďalej tu nájdete 8GB DDR3 RAM, 32MB eSRAM pre vylepšenie výkonu v určitých oblastiach a 500GB HDD s BD optickou mechanikou. Výkonu má dopomáhať aj výpočet cez Cloud, ak to hra podporuje. Konzola má HDMI vstup aj výstup a poradí si až so 4K rozlíšením (napríklad pre vysielanie).Konzola si zachová platený multiplayer formou Gold predplatného. Každý s Gold členstvom však dostane každý mesiac zadarmo 2 hry v digitálnej podobe. Konzola sa však dočkala reštrikcií v oblasti bazáru. Hru možno predať len raz, konzola vyžaduje aspoň raz za 24 hodín online pripojenie, avšak môžete celé svoje knižnice zdieľať až s 10 priateľmi. Tieto obmedzenia sú však na distribútoroch hier. Na trhu sa objaví počas novembra za 499€. V balení je jeden ovládač a Kinect 2. Majitelia Day One edície hneď v prvý deň sa môžu tešiť na exkluzívne bonusy. Medzi exkluzivitami nájdete tituly ako Dead Rising 3, Halo, Sunset Overdrive, Forza 5, Crimson Dragon, Project Spark, či unikátny Quantum Break, ktorý je splynutím seriálu s hrou.


SonyPlayStation 4
Druhá z predstavených konzol bola dlho zahalená rúškom tajomstva. Sony však s konzolou tentoraz nemieri na multimédiá, ale orientuje sa viac na hry a ich sociálne funkcie. Na ovládač prikladá Share tlačidlo, ktoré vám umožní kedykoľvek čokoľvek zdieľať s priateľmi. Sociálne funkcie sa rozrastajú a dalo by sa povedať, že Sony novú konzolu rozšírilo o samostatnú sociálnu sieť. Z nových funkcií zaujme hlavne jedna, ktorá vám umožní hru spustiť už aj v prípade, ak sa z nej stiahla malá časť, hra to však musí podporovať. PS Vita sa po novom stáva ovládačom pre PS4, podobne ako to funguje na WiiU.Konzola má rovnaký procesor na frekvencii 1,6GHz, ale je vybavená rýchlejšou GDDR5 pamäťou s kapacitou 8GB, aj preto je vybavená masívnym chladením. Grafický výkon taktiež nie je priblížený. Štandardom je 500GB HDD a BD optická mechanika. Ponúka len HDMI výstup. Konzola nemá spätnú kompatibilitu s predchádzajúcimi generáciami, tá by však neskôr mala prísť pomocou streamovania z Cloudu.


PS4 však prichádza o neplatený multiplayer a zavádza ho vo forme zaužívaného PS+. Za hranie online si tak bude treba priplatiť. V oblasti bazáru je konzola benevolentnejšia a nevyžaduje pripojenie, avšak obmedzenia registrácii hier online sú na distribútoroch. Konzola je dodávaná s jedným Dualshock 4 ovládačom a môžete si k nej prikúpiť PS Eye kameru za 60€. Cena konzoly v základnom balení je 399€, objaví sa na jeseň. Z exkluzivít spomeňme napríklad DriveClub, Knack, Killzone Shadow Fall, či nový diel série InFamous.


MOJO
Občas sa na E3 stane niečo nečakané. Tentoraz za tým stojí výrobca špičkových herných periférií MadCatz. Spoločnosť si vzala príklad z niekoľkých Android konzol, ktoré si našli svoje miesto na trhu. Prináša vlastnú konzolu nazvanú MOJO, ktorá niekoho určite osloví. Predpokladať môžeme nižšiu cenu a za ňu dostanete nadupaný telefón v štýlovom balení, ktorý si pripojíte k TV. Spolupracuje s GameSmart perifériami (gamepady, klávesnice...). Na trh sa dostane spolu s CTRL Wireless Gamepadom. Bližšie podrobnosti o MOJO zatiaľ nie sú známe. 


Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články