Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najnovšie herné notebooky Lenovo Y50-70 už aj s podporou Ultra HD rozlíšenia (16.09.2014)

Keď sa povie herný notebook, asi si mnohí z vás predstavia zariadenie, ktoré vo svojom dizajne spája prvky Lamborghini a stealth bombardérov. A nie je ani prekvapením, že výrobcovia sa práve k takémuto dizajnu často uchyľujú. Na prvý pohľad dáva agresívny dizajn totiž najavo, že dnu sa skrýva beštia, ktorá je schopná jednoducho skrotiť všetky herné hity. Avšak je na trhu aj niekoľko výrobcov, ktorí to občas skúšajú trošku inak a herný notebook od nich sa výzorom podobá skôr na biznis triedu. A medzi takéto značky patrí aj Lenovo, čo dokazujú aj ich horúce novinky.

O modeloch IdeaPad Y50-70 sa už toho popísalo dosť, nakoľko patria medzi populárne modely a veľa pozornosti na seba strhli aj medzi odbornou verejnosťou. Dôvodov bolo hneď niekoľko. Samozrejme to je výkon, ale aj celkom sympatická cena a dizajn, ktorý na prvý pohľad zaujme, avšak nie agresivitou a výraznými vizuálnymi prvkami, ale eleganciou. A dnes máme na trhu niekoľko IP X50-70 noviniek, ktorá vsádzajú presne na to isté. Akurát technologicky pokročili ešte o krok ďalej a budúcnosť hrania vám takpovediac ponúkajú už dnes.V našej ponuke nájdete tri nové modely Lenovo IdeaPad Y50-70. Všetky sú v mnohých aspektoch rovnaké, prakticky sú takmer totožné. Líšia sa len v niektorých „detailoch“, ktoré ich však natoľko diferencujú, že majú rozdielne nie len cenovky, ale aj publikum, na ktoré sa obracajú. K jednotlivým rozdielom sa dostaneme postupne, dôležité je však to spoločné. A hneď na úvod je to úžasný 4K displej. Vo veľkosti 15,6" tak dostanete rozlíšenie až 3480 x 2160 bodov. V prípade najdrahšieho modelu sa dokonca jedná o dotykový displej.

A tieto notebooky sú skutočne pripravené na 4K hranie a to aj nových hier. Napríklad podľa predbežných benchmarkov by si mali poradiť aj s takou hrou, ako sú očakávané preteky Project CARS. Ich srdcom je výkonný štvorjadrový procesor Intel Core i7-4710HQ s frekvenciou 2,50 GHz, 3,50 GHz TurboBoost. Taktiež tu nájdete dedikovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 860M so 4 GB VRAM a 8GB operačnou pamäťou. Zamrzí nemožnosť rozšíriť RAM. V "najlacnejšej" konfigurácii nájdete 1TB 7200 ot. disk, ostatné 2 modely sú vybavené rýchlym 512GB SSD diskom. DVD mechaniku v notebooku nenájdete. Výrobca totiž pribaľuje samostatnú externú, čo je určite výhodou.


Samozrejme tým výbava týchto notebookov nekončí. Nechýba množstvo rôznych portov, všetky zaužívané možnosti pripojenia, HD webkamera, čítačka 6 druhov pamäťových kariet, či reproduktory so systémom Dolby Advanced Audio. To všetko poháňa batéria s výdržou až 5 hodín, čo v tejto triede notebookov rozhodne nie je bežné. A to všetko spája v jeden celok operačný systém Windows 8.1, ktorý navyše môže ťažiť z výhod takéhoto hardvéru. Systém tak pobeží hladko a bez zbytočne dlhého loadovania.

A takto výkonný notebook snáď nikdy nebol v tak kompaktnom prevedení. Tieto notebooky nie sú prehnane veľké a ani ťažké. Navyše sú veľmi elegantné a to ako vďaka vonkajšej povrchovej úprave, tak aj po otvorení veka displeja. Stavajú na špičkových materiáloch, vďaka čomu sú odolné, no nezaostáva ani kvalitné vyhotovenie. Za hlavu tak môžete hodiť starosti s prehrievaním alebo hlučným ventilátorom. Čerešničkou na torte je ergonomická klávesnica s červeným podsvietením, ktorá tomu celému dodáva neuveriteľný štýl, no taktiež pomôže pri nočnom hraní.

Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články