Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Luxusná Nokia Lumia 930 pnúka nový 20 MPx fotoaparát Carl Zeiss (19.07.2014)

Obľúbené Lumie od Nokie sa dočkali novej modelovej rady a celú ju na trh uvedie jej vlajková loď Nokia Lumia 930, ktorá práve prichádza aj na náš trh a ponúka vylepšenia po každej stránke. Skutočný skok o generáciu ďalej.

Nokia s modelmi Lumia trafila klinec po hlavičke. Kvalitné a štýlovo výnimočné telefóny si získali mnohých fanúšikov a presvedčili používateľov, aby aspoň vyskúšali operačný systém Windows Phone. Medzi nimi vynikali hlavne modely Lumia 900 a Lumia 920, ktoré sa stali vlajkovými loďami svojich generácií a taktiež sa zaradili k najlepším telefónom na trhu v dobe svojho uvedenia. A teraz chce Nokia už pod krídlami Microsoftu dosiahnuť to isté s novou radou.

Prichádza Nokia Lumia 930 a rozhodne má čo ponúknuť. Samozrejme je nová Lumia 930 postavená okolo operačného systému Windows Phone 8.1, z čoho však ťažíte vy. Microsoft sa snaží  svoje systémy zjednotiť a ponúknuť tak jednotný ekosystém, nech ste kdekoľvek. Či ste tak na PC, tablete, konzole alebo smartphone, vždy môžete mať svoje obľúbené veci so sebou. Navyše vo verzii 8.1 je systém na telefónoch ešte osobnejší ako kedykoľvek predtým a vám ponúka rozmanitejšie možnosti prispôsobenia podľa vašich požiadaviek.

Lumie sa navyše vyznačovali ešte niečím. Dizajnom. Ani v prípade 930tky dizajnéri nezaspali na vavrínoch a pripravili veľmi elegantný a jednoduchý dizajn, ktorý nezabúda ani na jedinečný štýl Lumia telefónov. Pri navrhovaní telefónu sa zohľadňovali pohodlie pri jeho držaní, no taktiež ponúka kvalitné a odolné materiály. Navyše, ako je pri Lumiách zvykom, môžete si vybrať hneď z niekoľkých farebných prevedení, kde sú ako elegantné a strohé, tak aj energické a mladistvé.

Najvýraznejším prvkom novej Lumie 930 je veľký 5-palcový ClearBlack OLED displej s Full HD rozlíšením a verným podaním farieb. Displej je prispôsobený na mimoriadne citlivé dotykové ovládanie. Dnu nájdete štvorjadrový procesor  Qualcomm Snapdragon™ 800 s frekvenciou 2,2GHz, 2 GB RAM a až 32GB úložný priestor. Bohužiaľ telefón nepodporuje pamäťové karty, ale môžete využiť úložný priestor v cloude.
Opäť Nokia vsadila aj na fotoaparát, ktorým sa Lumie snažia osloviť zákazníkov, ktorý od telefónu čakajú aj vysokú kvalitu fotografii. Optiku pre ich nový 20 MPx PureView fotoaparát opäť poskytla spoločnosť Carl Zeiss. Fotoaparát vám umožní snímať kvalitné zábery a taktiež aj nakrúcať pôsobivé videosekvencie. Navyše je doplnený štyrmi smerovými mikrofónmi s funkciou snímania priestorového zvuku. A na selfies nechýba ani predná kamera.

So správnymi aplikáciami je život jednoduchší a zábavnejší. Nie je to len o hrách, či špeciálnych aplikáciách pre fotoaparát, ktoré vychádzajú priamo z dielní Nokie. Pracovať môžete vďaka balíku Office a to ako doma, tak aj na cestách, kde máte svoje dokumenty vždy so sebou. Z exkluzívneho balíka Nokia aplikácií určite oceníte aj veľmi dobré mapy pre navigáciu, Creative Studio a mnohé ďalšie.

Ak hľadáte štýlový, dobre vybavený a spoľahlivý telefón, pričom sa nebojíte vyjsť medzi zabehnuté koľaje systémov iOS a Android, možno ste práve našli niečo pre seba.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články