Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Lenovo Yoga 2 Pro - najdokonalejší Ultrabook na trhu (13.03.2014)

Ultrabooky Yoga od spoločnosti Lenovo sa bleskovo stali hitom, ktorý je len po pár rokoch už legendárny. Dokonale konvertibilné zariadenia si na trhu len veľmi ťažko hľadali konkurenciu a ak chcel niekto neobmedzené možnosti v tom, ako svoj ultrabook bude používať, tak mu nezostalo nič iné, než siahnuť po značke Lenovo. Možno ani ľudia, ktorí za Yogou stáli, nepredpokladali až taký veľký úspech. Z Yogy sa stala značka, ktorá pesiahla až za hranice ultrabookov, no pritom pomaly čakala na svojho právoplatného nástupcu. A teraz nastal ten čas.

Rovnako očarujúca, rovnako konvertibilná, vynikajúca na cesty, stará známe aj úplne nová. Taká je nová Yoga. Spoločnosť Lenovo na trh uvádza nový očarujúci viacrežimový ultrabook a nesie názov Lenovo Yoga 2 Pro. Rozhodne to však nebude mať ľahké a aj keď Lenovo dobre vie, koho s ním chce osloviť a čo chce svojim zákazníkom ponúknuť, čaká ho niekoľko prekážok. Yoga 2 Pro musí nadviazať na úspešnosť predchádzajúcej generácie, naplniť vysoké očakávania a navyše k tomu priniesť aj novinky a to nie len v podobe upgradu v hardvérovej oblasti.

Hlavné charakterové rysy značky Yoga zostávajú. Prevedenie tela týchto nových ultrabookov je veľmi podobné tým predchádzajúcim. Môžete tak očakávať eleganciu, mladícku sviežosť a aj kvalitu vyhotovenia. A hlavne sa vracia v rovnakej flexibilite, ktorá si tentoraz vyslúžila ešte väčšiu pozornosť. Displej môžete otáčať v 360° uhle, polohovať si ho podľa toho, ako len potrebujete a dosiahnuť tak maximálne pohodlie. Základom sú však stále tie isté režimy: laptop, tablet a medzi nimi stan a stojan. Svoje využitie si určite nájdu.

Yoga pôvodne ťažila z výhod nového operačného systému Windows 8 a ovládanie vložila do vašich rúk. To by dnes už celkom nestačilo, Windows 8 už nie je nový a z dotykového ovládania je dnes už bežná súčasť. Lenovo preto urobilo ďalší krok vpred a k novej Yoge pripravilo aj sériu aplikácií prispôsobených pre každý z týchto režimov, ktoré sú súčasťou základného softvérového balíka. Vďaka nim môžete z každého režimu vyžmýkať čo najviac, pričom softvér sám rozozná aktuálny režim. Medzi týmito aplikáciami nájdete napríklad Phone Companion, Camera Man, Photo Touch a Chef, pričom každá z nich je trošku iným zážitkom, každá robí všetko pre pohodlie používania.Aj Yoga 2 Pro prichádza v elegantnom, kompaktnom a jednoducho prenosnom 13,3-palcovom vyhotovení. Vďaka tomu vám nič nebráni v tom, aby ste si ju so sebou brali naozaj kdekoľvek, či už ako pracovný nástroj, alebo aj ako prostriedok zábavy. Nový ultrabook je hrubý len zhruba 15mm a váži len zhruba 1,3kg. Pohodlne padne do rúk, ale aj do tašky alebo kufríka. Na cestách však oceníte aj dlhú výdrž batérie, ktorá v tomto prípade môže dosiahnuť, za ideálnych podmienok, až 9 hodín na jedno nabitie. Aj za horších svetelných podmienok môžete pohodlne pracovať vďaka podsvietenej klávesnici, ktorá je navyše ergonomicky tvarovaná.

Displej novej Yogy je skutočným krokom do novej generácie a už teraz vám ukazuje trendy najbližších rokov. Podporuje supervysoké rozlíšenie Quad HD+ (3200 x 1800 pixelov), vďaka čomu spoznáte úplne nový obraz. IPS technológia zaručuje aj široké pozorovacie uhly, vďaka ktorým môžete pohodlne sledovať obľúbené filmy a seriály aj viacerí. Viacdotykové ovládanie je presné a rýchle, ochranné sklo Corning sa zas postará o to, aby ste displej len tak ľahko nepoškriabali. Vynikajúci obraz je doplnený aj pôsobivým zvukovým zážitok prostredníctvom technológie Dolby Home Theater.


Všetky modely ultrabookov Yoga 2 Pro sú vybavené modernými procesormi Intel® Core™ 4. Generácie, ktoré sú známe svojou efektivitou a spoľahlivosťou. Podľa konkrétneho modelu si tak môžete vybrať medzi Intel® Core™ i3-4010U, Intel® Core™ i5-4200U a aj výkonným Intel® Core™ i7-4500U, takže sa nemusíte báť, že by Yoga 2 zaostávala v prípadoch, kedy sa chcete len jednoducho baviť. Procesory sú doplnené integrovaným grafickým čipom Intel HD 4400. A navyše svoj nový ultrabook môžete vybaviť až 8GB RAM a až 512GB veľkým SSD diskom, vďaka ktorému pobeží celý systém rýchlo a hladko.


Vo výbave Yoga 2 Pro nájdete všetky bežné možnosti pripojenia a taktiež rozhrania a výstupy, ktoré pri jeho používaní môžete potrebovať. Webovú HD kameru môžete použiť nie len na chat s priateľmi na internete, ale taktiež ako prostriedok pohybového ovládania. Funkcia Motion Control ju premení na vstupné zariadenie, kde môžete obracať listy a posúvať multimédiá jednoduchými gestami. Jednoduché povely a príkazy dokážete ovládať aj pomocou vlastného hlasu vďaka funkcii Voice Control.

Lenovo Yoga 2 Pro, zdá sa, úspešne nadväzuje na už silnú tradíciu a hlavne silu mena Yoga. Dobre známe prvky posúva ďalej a prichádza s technologickými novinkami, ktoré ultrabooku pomohli dosiahnuť ocenenia na významnej výstave CES 2014. Na operačnom systéme Windows 8.1 Lenovo stavia jeden zo svojich najlepších produktov a navyše ho vybavili aj množstvom vlastných softvérových riešení, či už pre Cloud, alebo aj pre zabezpečenie a podporu.

Pozrite si aktuálnu ponuku Lenovo Yoga 2 Pro na našom e-shope.

  Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články