Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Lenovo VIBE Shot - fotomobil za 399 Eur (14.09.2015)

Na náš trh prichádza Lenovo VIBE Shot, čo je smartfón vychádzajúci z toho, že telefón ľudia radi používajú na fotenie a okamžité zdieľanie fotiek na internete. Lenovo VIBE Shot  predstavil na tlačovej konferencii v Bratislave produktový manažér tejto značky, Marek Tóth.

 

Podľa jeho slov je hlavná pozornosť výrobcov sústredená na fotoaparát, tento rok sa totiž urobí viac fotiek ako kedy bolo urobených doteraz na filme. Lenovo VIBE Shot je v cene 399 Eur a tak ho treba chápať ako telefón strednej triedy s najlepším pomerom cena/výkon. Prichádza v troch farbách – biela (dostupná oddnes), červená a tmavá (obe dostupné od druhého septembrového týždňa). Marek Tóth uviedol, že tento telefón je remeselne najlepšie spracovaný Lenovo telefón doteraz. Aj ľudia, ktorí si môžu dovoliť oveľa drahší telefón, siahnu práve po tomto modeli.
 
Ide o smartfón s uhlopriečkou IPS displeja 5 palcov. Rozlíšenie obrazovky je 1920 × 1080 bodov (441 ppi). Displej aj spodná časť telefónu sú chránené sklom Gorilla glass 3. Podporuje dve SIM karty formátu microSIM a k tomu aj microSD kartu do 128 GB.
 
S hmotnosťou 143 gramov a hrúbkou 7,78 mm sa dá pohodlne nosiť vo vrecku nohavíc. Batéria má kapacitu 3000 mAh a bez problémov  s ňou prežijete náročný pracovný deň alebo celý víkend. Batériu nie je možné používateľsky vyberať, nabíjanie prázdnej batérie trvá asi 3,5 hodiny. Súčasťou dodávky je nabíjačka, ktorá má výstupný prúd 1,5 A.  Súčasťou dodávky je okrem telefónu a nabíjačky aj prepojovací USB kábel a slúchadlá, všetko v bielej farbe. Rám telefónu je čisto kovový a odolný. Práve preto tento telefón určite nie je najľahší. Na dolnom rohu sa nachádza držiak na bezpečnostnú šnúrku. Jej použitie určite odporúčame, aby vám telefón nespadol alebo vám ho niekto neukradol.
 
Ako to býva u Lenova zvykom, v balení  je aj plastový zadný kryt a fólia na predný displej. Kryt zásadným spôsobom nemení dizajn tohto telefónu, mierne ho rozširuje. Lenovo VIBE Shot aktuálne využíva Android 5.1 s Lenovo nadstavbou, ktorá zjednodušuje  používanie tohto systému. Kapacita pamäte je 32 GB, kapacita RAM je 3 GB. Vo výbave je osemjadrový procesor  Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 (štvorjadrový  1,7 GHz Cortex-A53 a štvorjadrový 1,0 GHz Cortex-A53).
 
 
 
 
Hlavnou časťou výbavy je však 16 MPx zadný fotoaparát s LED bleskom s F2.2, ktorý je možné ovládať aj manuálne. Tento umožňuje aj optickú stabilizáciu obrazu. Je tu šesťčlenná šošovka, telefón nevystupuje z telefónu a je pokrytý zafírovým sklíčkom. Vynikajúcou vlastnosťou je šnúrka na telefón, ktorá umožňuje jeho pohodlné a bezpečné držanie.
 
Používateľ si môže prepínačom na hornej strane vybrať jednoduché fotenie s tým, že má k dispozícii aj hardvérové tlačidlo spúšte. Zaostrovanie je infračervené, nie laserové. Spúšť je dvojpolohová, prvé stlačenie predstavuje  zaostrovanie a druhé stlačenie je samotná realizácia fotografie. Spúšťou fotoaparátu cez jej dlhé držanie telefón zapne a zrealizuje fotografiu. Hardvérový prepínač je veľmi dobre realizovaný a odolný. Po prepnutí prepínača do režimu Pro môžete fotografovať s tým, že si manuálne vyberáte zaostrenie, dobu expozície, ISO alebo  nastavenie bielej. Rovnako sa dá vybrať z vopred predvolených režimov – HDR, panoráma, zaostrenie na hlavný objekt s rozostretým pozadím a pod. Vždy sú k dispozícii aj ďalšie voľby.
 
 
 
 
Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 MPx, využiť môžete aj režim širokej – panoramatickej selfie fotografie.  Telefón podporuje napr. FM rádio, súčasťou dodávky je aj výborná navigácia Route66, diagnostický program, ilustrovaný používateľský návod  a pod.
Lenovo VIBE Shot  sa pri prevádzke dobre drží v ruke, veľmi sa nám páčila možnosť používania dvoch  SIM kariet. V prvej pozícii sme mali dátovú kartu pre 4G a telefonovanie a v druhej kartu len pre telefonovanie. Na vyberanie držiaku pre karty ako aj pre microSD kartu je potrebné použiť dodávaný špendlík, resp. použiť niečo iné, podobného tvaru. Najviac sme, ale, využívali tento telefón na fotografovanie a to v režime Pro.
 
Lenovo VIBE Shot má možnosť meniť témy, potiahnutím prsta zhora sa objaví možnosť nastavenia telefónu a potiahnutím prsta zospodu má zase ďalšie možnosti na prispôsobenie vzhľadu displeja.
 
Celkovo ho hodnotíme ako šikovný smartfón, s ktorým je radosť fotiť. Oceňujeme dva sloty pre SIM karty + microSD kartu, dostatočnú kapacitu batérie a prirodzene možnosť manuálneho režimu fotografovania. Priali by sme si navyše mať možnosť nastavenia clony, čo však zatiaľ žiadny smartfón na slovenskom trhu neponúka. Cenu považujeme za adekvátnu funkčnej a materiálovej výbave ako aj postaveniu výrobcu.
 

 

Cena telefónu je 399 Eur.

Zdroj :  
Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články