Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Lenovo IdeaPad Y50 – očakávaný elegán určený pre hry (26.06.2014)

Herné notebooky od populárnej značky Lenovo vám asi netreba zvlášť predstavovať. Nie len preto, že sú na trhu dobre etablované a taktiež známe, ale aj preto, že ste sa o nich už mohli dozvedieť aj z našej stránky. Starší model Y510 patril k tomu najlepšiemu, čo sme v tejto oblasti mohli vidieť a skúsiť, pričom to však navyše nepreháňal s cenou. Výsledkom bol vynikajúci pomer ceny a výkonu so zaujímavými možnosťami ako napríklad výmena mechaniky za druhú grafickú kartu zapojenú v SLI.

A práve na nástupcu známej Y510 sa čakalo. Až doteraz. Na náš trh prichádza herný notebook Lenovo IdeaPad Y50, o ktorom sa síce už nejakú dobu vie, no na ostré uvedenie sme si museli ešte počkať. Už predprodukčný model zaujal, akurát sa nevedelo, či aj finálny bude obsahovať rovnakú konfiguráciu. Y50 ale všetky obavy zahadzuje za hlavu a na svojho predchodcu nadväzuje v tom najlepšom. Už prvý pohľad naznačuje, že je to elegán, ktorý svoj herný potenciál neskrýva.Y50 prichádza s novým dizajnom, ktorý sa zbavuje plastov a nahrádza ich kovom. Výsledkom je nie len skvelý dojem a vzhľad, ale aj účelný krok. Materiál je pevný a odolný a navyše pomáha chladeniu a odvádzaniu tepla. Metalická sa kombinuje s červenou, čo môžete vidieť na spodnej strane, kde nájdete nasávanie a subwoofer. Elegantná a rozmerná podsvietená klávesnica je zapustená do krytu. Nový povrch by mal byť odolný voči odtlačkom, no to sa už nedá povedať o lesklom ráme displeja, ktorý určite nejaké tie odtlačky nachytá.

Lenovo IdeaPad Y50 je samozrejme vybavený matným 15,6" Full HD 1920 x 1080 displejom s LED podsvietením. Najvyšší model obsahuje dokonca UHD displej, ktorý možno naplno ani nevyužijete, no zvýrazňuje sa tým herné a multimediálne zameranie notebooku. O dynamický a plný zvuk sa v notebooku stará technológia Dolby® Advanced Audio™ a reproduktory JBL, ktoré sú pri značke Lenovo už štandardom. Tie sú doplnené o už spomínaný subwoofer, ktorý výrazne zlepšuje zážitok ako pri hraní, tak aj pri hudbe a multimédiách. Poteší digitálny audio výstup.


Y-50tka dostala do vienka aj celkom štandardnú výbavu v podobe bežných portov a možností konektivity. To všetko sa oproti Y510 nijak zvlášť nezmenilo, no pár menších zmien by sa našlo. Notebook napríklad obsahuje kombinovaný port pre slúchadlá a mikrofón, čo nie je práve výhra. Nechýba HD webkamera a ani čítačka pamäťových kariet 6 v 1. Notebook však neobsahuje optickú mechaniku, čo môže niekomu prekážať aj napriek tomu, že už dnes v hrách na PC vládne digitálna distribúcia. Mechaniku si tak musíte dokúpiť externú, čo ju dostanete v balení.To, čo vás však v prípade Y50 najviac zaujíma, je výkon a konfigurácia. Srdcom sú nové procesory Intel Core i7 4. generácie označené H, čo znamená výkonnejšiu verziu. Základ týchto štvorjadier je 2,40 GHz, s TurboBoost sa dostanete na 3,40 GHz. Základom pre tieto notebooky je 8GB RAM, avšak môžete si ju buď rozšíriť na 16GB v prípade lacnejších modelov, či vybrať jeden zo silnejších, ktorý má 16GB základom. Grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 860M 4 GB má dostatok výkonu pre všetky dnešné hry a k dispozícii máte 1TB SSHD disk kombinujúci vysokú kapacitu klasického pevného disku a rýchlosť 8GB SSD disku.
Lenovo sa do herného segmentu vracia s modelom Y50, aby opäť raz ponúkli vysoký výkon v elegantnom prevedení a za zaujímavú cenu. Rozmermi a hmotnosťou sa radí tiež k tým lepším v tomto segmente a batéria ho dokáže napájať až 5 hodín.
Už čoskoro sa v našej ponuke objavia ďalšie konfigurácie už aj s dotykovým displejom.

AKtuálna ponuka Lenovo IdeaPad Y50-70 na našom e-shope.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články