Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Ktorý tablet je ten pravý? Pomôžeme vám pri rozhodovaní... (05.12.2012)

Pomaly sa blížia Vianoce a vy sa možno trápite s tým, ako by ste svojich blízkych obdarovali a ideálne takým darčekom, aby ho aj využili a on nezapadol po pár dňoch prachom niekde v kúte. Vôbec nie je ľahké každému ulahodiť a trafiť sa do vkusu. Navyše ak by mal darček nie len potešiť na začiatok, ale neskôr aj dobre zabaviť, či pomôcť pri bežnej práci. No my pre vás máme jeden tip, s ktorým by ste nemuseli stúpiť vedľa. Kúpte svojím blízkym tablet a nič nepokazíte!
 
Takmer pre každého
Tablety sú hitom najmä poslednej sezóny. Počet výrobcov aj modelov utešene rastie a už dávno nemusia byť len otázkou peňazí určenou pre majetnejších. So stále sa rozširujúcim výberom sa diferencujú aj cenovo, takže si môže vybrať skutočne každý podľa svojich možností
a potrieb. Tablet je vhodný pre mladých aj starších, pre mužov aj ženy,
pre pracujúcich a aj tých, ktorí hľadajú jednoduchú zábavu.

Tablet môžete použiť ako neoceniteľného pomocníka pri práci. Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti ho môžete mať kedykoľvek pri sebe a používať na bežné kancelárske účely. Problémy vám nebudú robiť e-maily, poznámky, písanie a v mnohých prípadoch si hravo poradí aj pri práci s tabuľkami, prezentáciami, či pdf. Navyše môžete využívať bohaté možnosti ďalších aplikácií, zdieľanie súborov cez cloudové riešenia. Pracanti si navyše môžu zvoliť operačný systém podľa svojich potrieb a preferencií, pričom ideálne im padne vhod novinka Windows 8. Aby bola práca s tabletom ešte jednoduchšia, tak si môžete pribaliť aj rôzne príslušenstvo.
 
 

Tablet je však darčekom vhodným aj pre tých, ktorí sa chcú skôr baviť a to jednoducho a kdekoľvek. Sociálne siete sú samozrejmosťou, surfovanie na internete bezproblémové a bokom nezostávajú ani multimédiá, či hranie hier. Streamovanie videa z internetu, prehrávanie hudby a filmov je otázkou pár momentov a hranie hier už nemusí byť len o ťukaní do dotykového displeja vďaka možnosti dokúpiť si rôzne periférie, napríklad aj jednoduchý joystick.


Ako si vybrať?
Aj keď sa výber pri počte rôznych modelov od rôznych výrobcov môže zdať náročný, vôbec tomu tak nie je. V prvom rade sa musíte pozrieť na to, k čomu bude tablet slúžiť. Ak má byť len jednoduchým spoločníkom na cestách, tak sa nemusíte obzerať po drahších modeloch. Rovnako ak dokážete oželieť 3G, tak môžete ušetriť značnú sumu.

Hráči a pracanti zas určite ocenia výkonnejšie tablety, navyše
im padne vhod aj väčšia obrazovka. Ak sú vaše nároky nižšie, zbytočne by ste siahali po 10'' tabletoch. Ušetriť sa dá aj na vyhotovení. Brúsený hliník je symbolom luxusu a drahších modelov. Plastové vyhotovenie síce nemusí pôsobiť až tak elegantne a ani nie je také odolné, no tiež vám vie ušetriť eurá. Aj lacnejšie tablety vás dokážu prekvapiť. Avšak mali by ste sa vyhnúť neznačkovým tabletom, prípadne napodobeninám značkových, ktoré môžete kúpiť rôzne na internete. Vyhnete sa tak prípadným problémom so samotnými tabletmi, ale aj problémom s reklamáciou.
 Asus Nexus 7
Značka Nexus je vyhradená pre prémiové zariadenia využívajúce operačný systém Android a presne takým je aj 7'' tablet Asusu. Okamžite po uvedení na trh sa stal hitom. Prvé kusy boli vypredané po uplynutí niekoľkých dní. V kompaktnom vyhotovení ponúka zobrazenie, aké len tak nenájdete. Navyše je vybavená sklom odolným voči poškriabaniu, ktoré ešte viac zvýrazňuje jeho skvelé vyhotovenie. Štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 ponúka výkon, s ktorým hravo prekonáte každú prekážku. Vďaka obchodu Google Play máte prístup ku kvantám aplikácií. Asus Nexus 7 je na trhu dostupný s 16GB aj 32GB úložným priestorom.

Pozrieť modely a kúpiť


Apple iPad 4
Stálicou medzi tabletmi je populárny iPad spoločnosti Apple, ktorý sa aktuálne dočkal už svojej štvrtej generácie. Ponúka až 64GB pamäte, je vyzbrojený Retina displejom s rozlíšením až 2048x1536 pixelov a vďaka tomu ponúka obraz ako žiadny iný. Na filmy a hry je tento tablet ideálnym spoločníkom a poteší vás aj svojou výdržou až 10 hodín. Navyše sa môžete spoľahnúť na to, že nech už potrebujete akúkoľvek aplikáciu, tak medzi vyše 275000 rôznych nájdete predne to, čo potrebujete a navyše dizajnovanú špeciálne pre iPad.

Pozrieť modely a kúpiť


Samsung Galaxy Note 2

Populárny model od Samsungu vás usadí výkonným štvorjadrovým procesorom s frekvenciou 1,6GHz a pamäťou 16GB, ktorú môžete ďalej rozširovať pomocou pamäťových kariet. Elegantné vyhotovenie si zamilujete na prvý pohľad, pričom si tablet zachováva tenké telo a presne padne do ruky. Vďaka pomeru strán 16:9 zažijete lepšie obrazové zážitky. Operačný systém Android si môžete prispôsobiť podľa vlastnej chute a v balení nájdete aj dotykové pero S Pen.

Pozrieť modely a kúpiť

Asus EeePad Transformer TF300
Tento všestranný 10'' tablet je skvelým spoločníkom. Je vybavený štvorjadrovým procesorom Nvidia Tegra 3, vďaka čomu vás nepostretnú žiadne problémy na webe, pri pozeraní videa a ani v hrách. LED IPS displej s ochranou proti poškriabaniu Sodaline Glass môžete ovládať desiatimi prstami. Významným doplnkom je dokovacia stanica, ktorú zároveň môžete použiť ako malú a šikovnú klávesnicu. Práca s ňou je pohodlnejšia a výrazne sa predlžuje aj výdrž batérie.

Pozrieť modely a kúpiť


Prestigio MultiPad 5770DDUO

Tablet od spoločnosti Prestigio sa radí k tým jednoduchším, no zárove najdostupnejším. Talety Prestigio patria k milému prekvapeniu tejto vianočnej sezóny. Zaujmú hlavne veľmi príjemnou cenou, vďaka čomu nemusíte siahať hlboko do vrecka, taktiež širokou ponukou už od 89EUR. Model Prestigio MultiPad 5770DDUO ponúka dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,5Ghz, 1GB RAM a až 16GB pamäte. K výrazným prvkom patrí kvalitný IPS panel a odolné kovové telo. Operačný systém Android  4.0.3 (Ice Cream Sandwich) si môžete prispôsobiť podľa seba a rozšíriť o mnohé aplikácie vďaka obchodu Google Play. Navyše je dodávaný s predinštalovanými mnohými aplikáciami a vychytávkami. V balení s tabletom nájdete aj štýlové kožené puzdro, aby ste 8" dotykový displej a telo tabletu náhodou nepoškriabali.  

Pozrieť modely a kúpiť
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články