Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Jedinečný tablet Sony Xperia Z3 Compact - odolnejší a štíhlejší ako jeho predchodca (16.01.2015)

Niet žiadnych pochybnosť o tom, že Z séria ako vlaková loď Sony a ich mobilného brandu Xperia už má svoje pevné postavenie. Akonáhle idete do „Zedka“, tak isto viete, čo od neho môžete očakávať. Môžete si vybrať inteligentný telefón, rovnako aj tablet. Veľký alebo v kompaktnom prevedení. Vždy však viete, čo vám nové Z poskytne – zážitok z používania bez kompromisov.

Sony o svojej novej Xperia Z3 Tablet Compact hovorí ako o tablete, ktorý má posunúť hranice vo vzťahu rozmerov a výkonu. Bolo zaužívaným zvykom, že keď sme sa dočkali kompaktnej verzie nejakého výkonného tabletu či smartfónu, tak bola nie len orezaná v rozmeroch, ale aj v niektorých hardvérových parametroch. To sa však má teraz zmeniť a v kompaktnejšom a pre niekoho určite aj príjemnejšom a pohodlnejšom prevedení tak dostanete všetko. Je to nový pohľad na výkon.A ten aj hneď máte kde využiť, keďže v 8-palcoch dostanete nie len tradičný tablet, ale aj herný systém. Vďaka výkonu môžete hrať tie najnáročnejšie mobilné hry a tablet sa pri tom ani len nezapotí. Navyše vám umožní jednoducho využiť svoju obrazovku pre vzdialené zobrazovanie hier, ktoré hráte na domácej konzole PS4. Len jednoducho stačí obe pripojiť na sieť, pripojiť ovládač a konzolové hry môžete hrať pokojne aj z postele. A tablet je ideálne spárovať práve s konzolovými gamepadmi DualShock, s ktorými spolupracuje oficiálne a sú šité na mieru PlayStation hrám a aj funkcii Remote Play.

Xperia Z3 Compact samozrejme funguje na operačnom systéme Android 4.4, ktorý je v súčasnosti pravdepodobne najpopulárnejšou platformou a umožňuje prístup k veľkému množstvo aplikácií a taktiež k slušnej miere personalizácie systému. Sony svoj tablet vybavila skutočne zaujímavými „črevami“. Najmä výkonným štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 801 s frekvenciou 2,50GHz a 3GB RAM.  Samozrejme sa nezabúda ani na dostatočný úložný priestor, no ak by vám predsa raz bolo málo, môžete použiť aj pamäťovú kartu až do kapacity 128GB. To všetko však vydrží pri živote oveľa dlhšie vďaka veľkej batérii, navyše s režimom Stamina môžete dosiahnuť ešte dlhšiu životnosť na nabitie.


Tablet je jednoznačne nabitý technológiami. Či už je to jedinečný displej s LED podsvietením, Full HD rozlíšením a televíznymi technológiami Triluminos a X-Reality, alebo jedinečné audio. Cieľom je poskytnúť vám ten najlepší zážitok z hudby, farieb, obrazu. Pozadu však nie je ani napríklad dvojica kamier. Tá predná 2,2 MPix Exmor R je ideálna na selfie. Na zadná 8,1 MPix Exmor RS zas na všetko ostatné. Nechýba nový štandard Wi-Fi, technológie Wi-Fi Miracast a Wi-Fi Direct, podpora DLNA a samozrejme ani NFC.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact samozrejme vsádza aj na vyhotovenie. Teda nie len na to, že tablet je malý, ľahký, tenký len 6,4mm a vyzerá dobre, ale hlavne na kvalitu. Hliník mu nedodáva len luxusný dojem, ale aj veľkú výdrž. Nie len pri bežných pádoch a otrasoch, ale nová kompaktná Xperia si poradí aj s vodou a samozrejme prachom. Túto odolnosť má podloženú certifikáciami IP 55 a IP 58 a dokonca tablet môžete aj „utopiť“. Ani pobyt v hĺbke až 1,5m po 30 minút mu nič nespraví. Tablet je však skvelou ponukou aj vďaka širokej škále zaujímavých aplikácií a príslušenstva.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články