Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


HP Omen - konečne poriadny herný notebook od HP? (28.11.2014)

Hybridné alebo aj konvertibilné notebooky boli doteraz skôr doménou triedy štýlových ľahko prenosných zariadení, či dokonca biznis sféry. Moderné technológie im však postupne umožňujú ukradnúť si pre seba stále väčšiu porciu trhu a tak sa niet čomu diviť, že ich dokážeme nájsť aj v sférach, kde by ste ich pôvodne nehľadali. Napríklad aj medzi skutočne výkonnými mašinami, ktoré sa za svoj výkon hanbiť nemusia a hravo si nájdu uplatnenie medzi multimédiami a aj hrami.

Presne toto je aj prípad modelu Omen 15-5000nc od spoločnosti HP, ktorý na prvý pohľad môže vyzerať ako každý iný notebook, no po bližšom preskúmaní zistíte, že vám toho umožňuje oveľa viac. Jeho výhoda tak tkvie vlastne v tom, že je univerzálny a dokáže vám teda poslúžiť kdekoľvek a na čokoľvek. Zastane hneď niekoľko funkcií a aj napriek klasickému 15,6-palcovému vyhotoveniu si ho zo sebou môžete zobrať všade. Vďačí za to najmä nízkej hmotnosti len cca 2kg a taktiež úzkemu profilu len 19mm. Dobre tak padne do tašky, ruksaku, no aj na kolená niekde na cestách.Ťaží hlavne z devízy dotykového displeja. Ovládanie dotykmi je samozrejme rýchle, intuitívne. Displej podporuje Full HD rozlíšenie, disponuje LED podsvietením a je v matnom vyhotovení, takže sa naň lepšie pozerá aj v horších svetelných podmienkach.

Z hľadiska dizajnu ide o veľmi vydarený kúsok, ktorý dáva okamžite najavo, čo od neho môžete očakávať. Kvalitné a pevné materiály (celohnilíkové telo) vám dodajú prémiový dojem a o zameraní na hry a multimédiá zas svedčí použitá farebná schéma, ktorá kombinuje čiernu s červenou spolu so sexi podsvietením. Vyzerá skutočne výborne a to nie je všetko. Aj znie veľmi dobre. O to sa stará technológia Beats Audio s dvoma reproduktormi, ktoré sú univerzálne dimenzované, aby dobre zneli v hrách filmoch aj hudbe. Všetci náruživí hráči ocenia môžnosť nastaviť farbu podsvietenia až 7 samostatných častí klávesnice.
Vo svojej práci sa nemusíte nijako obmedzovať, Omen vám do rúk vloží výkonné a kvalitné nástroje. Ale zbytočné kompromisy nemusíte robiť ani v oblasti zábavy. Kvôli rozmerom a konvertibilite nemá optickú mechaniku, ale inak je šitý na mieru multimédiám. Keď sa ale pozriete na hardvérové špecifikácie, viete, že môžete hrať aj nové hry. Srdcom notebooku je výkonný štvorjadrový procesor Intel Core i7-4710HQ s Turbom až na 3,50GHz. Sekunduje mu grafika NVIDIA GeForce GTX 860M s 4 GB RAM, 8GB RAM a 256GB SSD disk. To všetko beží na operačnom systéme Windows 8.1.

Samozrejme tu nájdete aj množstvo potrebných portov, ktoré sa nachádzajú netradične v zadnej časti notebooku, čo ocenia najmä tí, pre ktorých je tento notebook určený. Notebook disponuje slušnou zásobou aplikácií od HP, ktoré sa postarajú o váš systém a vaše potreby. HP sa tak podarilo priniesť veľmi dobre vyvážené hybridné zariadenie, ktoré skutočne môžete využiť v každej príležitosti a to na prácu aj zábavu.
Notebook bude dostupný v limitovanom počte v prvej polovici decembra. Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články