Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

HP Envy 15 – elegán aj na hry (30.10.2013)

Spoločnosť HP už svoju značku notebookov Envy pomerne úspešne dostala do povedomia používateľov. Ide skôr o prémiové zariadenia, ktoré k funkčnosti ako základnej vlastnosti pripájajú aj štýlový dizajn, ktorý ohromí, a v mnohých prípadoch aj vysoký výkon, s ktorým sa popri práci môžete vrhnúť aj na zábavu, či už multimédiá alebo hry. Nájdete tu tak stolné počítače, All-in-One zariadenia, hybridné zariadenia a aj klasické notebooky. Posledná zo zmienených kategórií sa aktuálne rozrástla o veľmi sympatický kúsok, na ktorý sa dnes bližšie pozrieme.

Presné označenie notebooku znie HP Envy 15-j000ec a už na prvý pohľad je zrejmé, že do Envy rodiny zapadne. Dobre vyzerá, dobre sa s ním pracuje a zvláda aj náročnejšie úlohy, no to všetko sa odráža aj na cenovke, ktorá jasne ukazuje, že za prémiové vlastnosti a prvotriedne spracovanie si treba niečo málo priplatiť. To však neznamená, že by bol notebook bežne nedostupný.

Telo nových notebookov HP Envy 15 tvorí celohliníkové odolné šasi, vďaka ktorému notebook vyzerá skutočne dobre. Metalická šedá dopĺňaná čiernou pôsobí dobre na pohľad, ale ešte viac oceníte jej vlastnosti čo sa odolnosti týka. Materiál je pevný, príjemný na dotyk a odolá aj miernym poškodeniam. Navyše dokáže pomôcť aj pri chladení, nakoľko vie poslúžiť pri odvádzaní tepla. Notebook ďalej disponuje 15.6" displejom s extrémne širokouhlým podaním obrazu s Full HD rozlíšením.

Z ďalších funkcií určite oceníte audio technológiu Beats Audio™, ktorá najmä hráčom a filmovým divákom môže ešte viac zlepšiť zážitok. Notebook v sebe skrýva až 4 reproduktory a basový reproduktor s dvomi meničmi. Samozrejme, nechýba HDMI port, HP TrueVision HD s integrovanými duálnymi digitálnymi mikrofónmi, niekoľko USB portov, snímač odtlačkov prstov a jednoducho všetko, čo si dnes viete v notebookoch predstaviť.


Notebook beží na operačnom systéme Windows 8, ale oveľa zaujímavejšie veci sa skrývajú v jeho útrobách. Srdcom notebooku je štvorjadrový procesor Intel® Core ™ i7-4702MQ s frekvenciou 2,20GHz. Ide o procesor Haswell, ktorý je energeticky úspornejší a výkonnejší. Ten je doplnený dedikovanou grafickou kartou NVIDIA® GeForce™ GT750M 2 GB, ktorá si hravo poradí s dnešnými hrami. Nechýba ani 8 GB RAM, 1 TB pevný disk doplnený o 24 GB cache. Vďaka týmto špecifikáciám sa môžete pokojne vrhnúť na nové hry, filmy vo Full HD, či náročnejšiu prácu a nemusíte sa báť, že by sa notebook príliš zadýchal.

A to navyše v pomerne kompaktnom prevedení. Notebooku síce chýba krôčik, aby spĺňal podmienky na ultrabook, vďaka úzkemu profilu v taške zaberie málo miesta. A pochváliť treba aj hmotnosť len málo cez 2 kg, ktorá je pri podobne výkonnom notebooku menej očakávaným javom. Šesťčlánková batéria udrží notebook pri živote zhruba 4 hodiny, čo by vám na cestu mohlo stačiť. HP Envy 15 je veľmi sympatickým kúskom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

 


 
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články