Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

Herná beštia ASUS Rog TYTAN G30 prináša bezkonkurenčný herný výkon (15.04.2015)

Herný trh je už dnes ľahko predvídateľný. Dobu rozvoja a vývinu má už dávno za sebou a aj keď teraz zažíva zmeny najmä vďaka novým distribučným modelom, či možnostiam financovania a vydania, každý rok prebieha podľa podobnej schémy. A ak si brúsite zuby na tohtoročnú nádielku, práve teraz môže byť vhodný čas na kúpu nového železa.

Jar nám rozbieha herný rok. Vychádzajú herné hity, ktoré to nestihli minulú jeseň a aj veľké tituly, ktoré sa chcú vyhnúť nabitej konkurencii túto jeseň. Stačí sa pozrieť do kalendára a pred sebou vidíte tituly ako Zaklínač 3, Mortal Kombat X, GTA V a mnohé ďalšie, ktoré vo vašej zbierke jednoducho nesmú chýbať. Môže to však mať jeden problém. Takéto hry už predstavujú technologický skok ďalej. Vylepšujú grafiku, fyziku, ponúkajú väčšie svety a pripravujú sa aj na 4K rozlíšenie. A na to všetko si so starým hardvérom nevystačíte. Ak patríte medzi tých najnáročnejších, máme tu niečo pre vás.Ak chcete mať to najlepšie, musíte siahnuť hlbšie do vrecka. Výhodou však je, že si domov zoberiete hardvér, kde sa pri vývoji, skladaní a ladení hodili za hlavu všetky kompromisy. Všetok ten výkon „pod kapotou“ je vám k dispozícii, aby ste si mohli vychutnať hry presne tak, ako si to predstavujete – v najvyššej kvalite. Presne preto Asus vytvoril brand Republic of Gamers, ktorý rozšíril rad herne zameraných značiek a práve teraz prináša novinku v podobe ASUS ROG Tytan G30AK.

Nie je to žiaden štýlový elegán do obývačky, ale nadupaná herná mašina, z ktorej výkon už na prvý pohľad srší. Dizajn je strohý, no účelný a skrinka na prvý pohľad vyzerá veľmi dobre, pričom, samozrejme, vsádza na tradičné ROG farby – čiernu a červenú. Navyše podsvietenie skrine indikuje aj stav, v akom sa práve vaša zostava nachádza. Modrá farba znamená bežný režim, pričom červená značí, že hráte na plný plyn pomocou funkcie Turbo Gear. Tá stlačením jediného tlačidla pretaktuje zostavu a vytiahne z nej výkon navyše.K dispozícii máte všetky možné porty a rozšírenia, aby ste skutočne nenechali nič na náhodu a boli ste pripravení na každú situáciu. Celkovo je tu napríklad 10 USB portov, aby ste mali kam zapojiť svoje herné periférie. Všetky sú rozdelené do dvoch panelov. Ten zadný je štandardný, ale ten predný (elegantne zakrytý) vám dáva všetko potrebné okamžite k dispozícii. Nájdete na ňom navyše aj čítačku až 16 formátov pamäťových kariet. Vo váš prospech hrá aj rýchly operačný systém Windows 8.1 spolu s herne zameranými ROG aplikáciami.

Všetky komponenty sú vybrané a zladené tak, aby vám zabezpečili čo najlepší chod. Základom je doska s čipsetom Z97, ktorý je skvele doplnený výkonným štvorjadrovým procesorom Intel Core i7-4790 so základnou frekvenciou 3,60 GHz a Turbom až na úrovni 4GHz. Sekunduje mu výkonná grafickú karta NVIDIA GeForce GTX 980 so 4GB VRAM, o ktorej výkone ste už u nás mohli čítať. No a nechýba tu ani 2TB pevný disk, 256GB bleskovo rýchly SSD disk, ani špičkové 8-kanálové audio s technológiou SonicMaster.


To všetko ale musíte skrotiť a k tomu slúži aj poctivo prepracovaný systém chladenia. Ten môže hneď z niekoľkých miest nasávať chladný vzduchu a naopak teplý vyvádza zadnou časťou. K tomu si však môžete pripočítať aj vodné chladenie, ktoré celému systému ešte viac pomáha a vďaka tomu predlžuje životnosť komponentov. Takéto chladenie je nie len efektívne, ale aj tiché. To isté však môžeme povedať aj o výkonnom 500W zdroji. Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články