Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Dlhoočakávaný Samsung Galaxy S6 a S6 EDGE je konečne tu. (16.04.2015)

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli náš prehľad toho, čo nás na barcelonskej Mobile World Congress zaujalo najviac. Všetci giganti sa tam išli pretrhnúť, len aby čo najviac zaujali a získali si tak vašu pozornosť. V prehľade sme vyzdvihli niekoľko hardvérových noviniek aj konkrétnych modelov smartfónov. A medzi nimi sme nezabudli ani na dvojicu hi-end noviniek od Samsungu, ktorými idú po krku konkurenčnému Apple. A treba priznať, že na to idú dobre.

Rodina S sa rozrastá o dva najnovšie a najvýkonnejšie prírastky – Samsung GALAXY S6 a GALAXY S6 Edge. Základ majú rovnaký, no v maličkostiach sa líšia a to hlavne v oblasti dizajnu a čiastočne aj držania/ovládania. V oboch prípadoch však badať snahu priniesť nie len čo najlepší telefón, ale aj priniesť čo najlepší dojem pri používaní zariadenia. Ak vám pripadalo, že sa v S5 generácii stratil akýsi prémiový dojem, tak teraz sa môžete tešiť. Oba modely S6 totiž presne túto chybu napravujú a už pri letmom pohľade vám bude jasné, že v tomto prípade ide skutočne o špičku dnešného trhu.

Farebné varianty nového Samsung Galaxy S6
 


Určite aj vás už stihla vyplašiť cena, ktorá sa objavila na internete pred pár dňami. Je pravdou, že nie je najnižšia, na druhú stranu je však zrkadlom toho, čo všetko chce Samsung dvojicou noviniek ponúknuť. Navonok to skvele prezentujú vycibreným dizajnom a kvalitným vyhotovením za použitia špičkových materiálov, to dôležité sa však skrýva dnu. A to je dvojica výkonných štvorjadrových čipov, ktoré sa starajú o celkový chod tak, aby ste dosiahli vysoký výkon vždy, keď ho potrebujete, no pritom si telefón zachoval aj obstojnú výdrž. Navyše tu je aj grafický čip Mali-T760 a 3GB RAM. Aplikácie tak zvládnete ľavou zadnou a nemusíte sa obávať, že keď dostanete chuť na zábavu, bol by nejaký problém. Interné úložisko sa pohybuje od 32GB až po 128GB.
Za nič sa nemusia hanbiť ani v oblasti displeja. Základné parametre sú 5,1-palcový Super AMOLED displej a rozlíšenie až 1440 x 2560 pixelov. To zaručuje ostrý obraz s výnimočným podaním farieb. V prípade modelu Edge je displej na oboch stranách mierne ohnutý, čo Samsung využíva na niektoré jednoduché ovládacie prvky, prípadne na zobrazenie jednoduchých informácií. Nechýba mu ani ochrana Gorilla Glass 4. Dvojica kamier taktiež ponúka nadštandard. Najmä tá zadná zvláda 16MPx fotky a 2160p@30fps video. Vyniká navyše aj špičkovou stabilizáciou obrazu.
Oba modely bežia na novom operačnom systéme Android OS 5.0.2 (Lollipop), ktorý je opäť lepšie vyladený a prvé dojmy zo sveta sú zatiaľ veľmi dobré. Na ňom je aj tradičná first party nadstavba od Samsungu TouchWiz UI. Tá prešla oproti minulým verziám opäť niekoľkými úpravami, aby sa aj jej chod zoptimalizoval. Je rýchlejšia, uhladenejšia a možno aj prehľadnejšia, aby prácu s telefónom uľahčila samotným používateľom. Dalo by sa povedať, že ju Samsung v niektorých aspektoch dokonca mierne „osekal“, aby to celé pôsobilo lepšie.

Oba modely sú navyše veľmi ľahké, možno až netradične pri takýchto rozmeroch, no skvele sadnú do ruky a príjemne sa držia. S6 váži len 138 g, čo je vec, ktorá si redaktorov v zahraničí, ale aj doma získala už pri prvom stretnutí. A nesmieme zabúdať ani na novú technológiu Samsungu pre super rýchle nabíjanie. Podľa dostupných údajov stačí len 10 minút a telefón môžete používať 4 hodiny.
 

Oficiálny predaj začína už 17.4.2015.  Predobjednať si ho môžete ešte dnes na našom e-shope www.shark.sk. K všetkým predobednávkam vám navyše pribalíme bezdrôtovú nabíjačku Samsung.

Farebné varianty nového Samsung Galaxy S6 Edge Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články