Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


AMD Radeon víťazí nad NVIDIA v novom krvavom teste 3DMark Fire Strike (07.02.2013)

Grafické karty Radeon dlhšiu dobu ťahali za kratší koniec výkonnostného povrazu. Poslednou dobou sa však karta obracia. Výborná optimalizácia posledných ovládačov a vydarené modely rady 7000 však dokázali konkurenciu nie len dohnať, ale v mnohých ohľadoch ju aj predstihnúť. V kombinácii s výhodnou cenou sa tak jedná o kúpu, ktorá určite stojí za zváženie. To však nie sú slová zo žiadneho marketingového oddelenia, no výsledky aktuálnych testov.

 Nový 3DMark
Futuremark určite pozná takmer každý. Je to spoločnosť, ktorá má za sebou roky na vedúcej priečke v oblasti benchmarkov. Používajú ich nie len laici, ale aj profesionáli a výsledky v nich sú považované za rozhodujúce. Ten najnovší, jednoducho nazvaný 3DMark, opäť posúva testovanie hardvéru na novú úroveň. Aj svojim prevedením, aj svojou nekompromisnou náročnosťou.

 
Nový 3DMark pozostáva z troch úrovní, pričom každá sa špecializuje na inú oblasť hardvéru. Benchmark Ice storm je optimalizovaný na multiplatform testovanie Direct3D 9 možností a dokáže bežať na informačných systémoch Windows, Windows RT, Android a aj iOS. Tým pádom je ideálny pre mobilné zariadenia. Druhým benchmarkom je Cloud Gate pre testovanie Direct3D 10 možností. Ten sa špecializuje na operačné systémy Windows RT a Windows, vďaka čomu je ideálnym nástrojom pre tablety a laptopy. Najvýkonnejším je Fire Strike limitovaný pre Windows RT a Windows.
Fire Strike
je nástrojom, ktorý dokonale preverí váš hardvér v tých najnáročnejších testoch založených na DX11. Jeho predvoleným rozlíšením je 1920 x 1080 pixelov, no v Extreme nastavení sa dostáva až na 2560 x 1440 pixelov. Jeho nároky sú však dosť krvavé. Potrebuje až 1,5GB VRAM a je cielený na testovanie výkonných grafických kariet, prípadne multi-GPU SLI/CFX riešení. Samotný Fire Strike sa skladá z niekoľkých testov. Prvý grafický test preverí schopnosti v oblasti geometrie a nasvietenia. Druhý zas časticové efekty a GPU simulácie. Tretí test odľahčí GPU, no preverí vaše CPU a jeho možnosti v oblasti spracovania fyziky. Posledný test kombinuje všetky predchádzajúce, no navyše pridáva tesseláciu, volumetrické nasvietenie, simuláciu častíc a tekutín, FFT bloom a DOF.
 

Týmto testom boli podrobené aj grafické karty AMD Radeon tried 7800 a 7900. Výsledky testov prikladáme v grafe. AMD grafické karty nie len dostihli konkurenciu, ale mierne ju aj predstihli. Výrazný je však rozdiel v prípade porovnania Crossfire riešenia s kartami HD7970 a SLI riešenia s kartami GTX680, kedy sa AMD riešenie dostalo do vedenia. V kombinácii s výhodnejšou cenou sa tak grafické karty AMD Radeon dostávajú do pozície, kedy oslovujú hráčov nie len svojou bezkonkurenčnou cenou, ale dosahujú zaujímavé čísla aj v oblasti výkonu. Boj na poli konkurencie v oblasti grafických kariet prituhuje a môžete z toho profitovať aj vy. Výber je už len na vás.

 
Never Settle RELOADED - ďalšie herné pecky ZADARMO
Spoločnosť AMD v minulom roku oslovila obrovskú časť hráčskej populácie vďaka vynikajúcej promo akcii „Never Settle“. Vďaka tejto akcii mali noví majitelia vybraných grafických kariet AMD Radeon možnosť zadarmo siahnuť po tých najlepších hrách a horúcich novinkách na trhu. A to ani zďaleka nebolo všetko. Nové verzie ovládačov špeciálne upravili herný výkon grafických kariet tak, aby nie len v týchto hrách ponúkli maximum. Výkonnostný nárast bol značný a pri príjemnej cene kariet sa jednalo o ponuku, ktorej sa len ťažko odolávalo. S novým rokom v AMD prišli s novou akciou. Promo "Never Settle: Reloaded" vyberá nové grafické AMD Radeon rád 7800 a 7900, ktoré sú stavané práve pre maximálny herný výkon a priamo v spolupráci s ich výrobcami sa vyvíjali aj také pripravované hity ako Tomb Raider, očakávaný vizálny zážitok Crysis 3 a Bioshoch Infinity.

Viac o akcii Never Settle Reloaded na našom eshope.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články