Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


ASUS ZenFone 5 - prémiový smartfón za skutočne priaznivú cenu (16.01.2015)

Asus možno je značkou, po ktorej siahate pri výbere notebookov, monitorov, základných dosiek a grafických kariet. To sú všetko sféry, kde sú skutočne doma a spravili si tam najlepšie meno. No poslednú dobu sa snažia preraziť aj v iných častiach trhu a predstavujú nám tak tablety a smartfóny, ktoré rozhodne majú čo ponúknuť a to aj v tak natrieskanej konkurencii, aká na tomto trhu panuje.

Takto pred rokom na výstave CES v Las Vegas nám Asus predstavil svoj nový mobilný produktový rad s označením ZenFone. V tejto podobe zákazníkom ukázali prémiové, no cenovo dostupné telefóny založené na Intel technológiách, ktoré možno nekonkurovali najjagavejším hi-endom na trhu, no pomerom ceny a výkonu mali čo ponúknuť. Postupne sa samozrejme rodina Asus ZenFone rozrastala dnes vám predstavíme aktuálny model - ASUS ZenFone 5.Asus ZenFone 5
Jeho väčším a výkonnejším súrodencom je Asus ZenFone 5 (A501CG), ktorý taktiež na trhu nájdete hneď v niekoľkých farebných prevedeniach. Medzi nimi sú pastelové, elegantné a aj prémiové ako napríklad zlatá. Jeho dizajn je už výraznejší, ponúka dômyselne vybrúsené hrany, no stále nie je extravagantný. Stále je však elegantný a dokáže zaujať už na prvý pohľad. Vďaka exkluzívnej laminovacej technológii sa podarilo zmenšiť hrúbku dotykovej vrstvy a displej je tak teraz ľahší, jasnejší a ponúka žiarivejšie farby – ZenFone 5 vyniká čistým zobrazením s presným podaním farieb! Beží na operačnom systéme Android 4.3 Jelly Bean a pomáha mu aj inteligentná nadstavba ASUS ZenUI 1.1.
Ešte väčší výkon zabezpečuje dvojjadrový procesor Intel Atom Z2560 s frekvenciou 1,60 GHz, ktorý je však energeticky úsporný. Existujú smartfóny s bežnou pamäťou, a potom je tu 64-bitová pamäť smartfónu ZenFone 5. V porovnaní s 32-bitovými pamäťami dosahuje dvojnásobné prenosové rýchlosti, takže je vo všetkom rýchlejšia – oveľa rýchlejšia – a mnohí konkurenti strácajú dych. Pomáha mu grafický čip PowerVR SGX544MP2 a 2GB RAM. Vďaka tomu zvládnete náročnejšie aplikácie, hry a aj multimédiá.

S podporou prenosových rýchlostí až 42 Mb/s a dvojkanálovej technológie DC-HSPA+ môžete bez problémov sledovať streamované HD video, prezerať si web alebo pracovať, nech ste kdekoľvek. Pri výrobe smartfónu ZenFone 5 sa hojne využíva presný laser, vďaka ktorému je spracovanie tohto zariadenia rovnako prémiové ako jeho vzhľad. Špeciálna dvojitá anténa nazývaná ASUS Zentenna zaisťuje až trikrát (3x) lepší príjem než bežné antény – výsledkom je vyššia spoľahlivosť spojenia a čistejšia hlasová komunikácia za všetkých okolností.

Obzvlášť multimédiá využijú kvalitný laminovaný displej 5" IPS Asus TruVivid s rozlíšením 1280 x 720 a ochranou proti poškriabaniu, na ktorom navyše nezanecháte nepekné odtlačky prstov. A ani tomuto modelu nechýba zvuková technológia Asus SonicMaster. Široké možnosti konektivity, podpora Dual SIM a dvojica kvalitných kamier sú už len čerešničky na torte. To všetko však vyšperkovala nízka cena.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články