Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

ASUS Transformer Book Flip – vychytávka s 360° otočnou dotykovou obrazovkou (29.09.2014)

Súčasnosť patrí konvertibilným zariadeniam, ktoré dokonale vystihujú súčasne najpočetnejšie publikum na trhu notebookov. Dnešní zákazníci sa nechcú prispôsobovať svojmu zariadeniu, ale chcú ho prispôsobiť svojim potrebám. Vždy a všade. Či už ste na cestách, na pracovnom stretnutí alebo v pokoji domova, vždy si môže situácia vyžiadať iné riešenie, aby ste dosiahli maximálneho možného pohodlia. A práve takýmto situáciám sú konvertibilné zariadenia šité na mieru. Ich ovládanie máte doslova vo vlastných rukách a vďaka jednoduchému otáčaniu displeja si ich môžete prispôsobiť tak, ako potrebujete. Či už je zložené ako tablet, postavené ako stan alebo aj ako stojan na klávesnici s displejom hore. A samozrejme aj ako tradičný notebook.

Dlhú dobu bola táto oblasť ihriskom najmä pre Lenovo a ich populárnu Yogu, ale darilo aj sa ďalším modelom ako napríklad ThinkPad Helix, či výrobcom ako HP. A teraz prichádza karty poriadne premiešať aj Asus. A plánuje do tohto segmentu priniesť presne to, čo by ste od neho čakali – jednoduchý ale elegantný dizajn, kvalitu a dostupnú cenu, dostatočný výkon, aby si z ponuky mohol vybrať každý. Na trh totiž prinášajú novinky ASUS Transformer Book Flip hneď v niekoľkých veľkostiach a konfiguráciách.


Konkurencia pre Yogu?
Zo štvorice modelov sú 3 vo veľkosti 13,3-palcov a jeden s tradičnejšou uhlopriečkou 15,6-palcov. Jednoduchšia dvojica modelov ponúka HD displeje, tie drahšie dva zas displeje s Full HD rozlíšením. A ako to pri takýchto zariadeniach býva, nechýba pohodlné ovládanie dotykom vďaka multidotykovému displeju a taktiež nesmie chýbať ani operačný systém Windows 8.1, ktorý je práve pre takéto zariadenia šitý na mieru. Pre bežnú prácu ponúka desktopové rozhranie, pre jednoduchú zábavu napríklad na cestách si však vystačíte s intuitívnym Metro rozhraním a ovládaním dotykom.
ASUS Transformer Book Flip je navrhnutý tak, aby vám priniesol maximálnu flexibilitu. Preto je zároveň vybavený displejom, ktorý možno preklápať v rozsahu celých 360 stupňov.


Kvalitné a odolné prevedenie
Asus samozrejme do tejto triedy prináša niečo vlastného. Je to dizajn, ktorý na prvý pohľad spoznáte a viete ho identifikovať so značkou. Ponúka tak jednoduchú eleganciu a to je aj aspekt, na ktorý sa Asus sústredí. Preto vsádza na vyhotovenie z brúseného hliníka a kvalitné plasty, čo zaručuje vysokú odolnosť. A čo je veľmi dôležité, zvlášť pri zariadeniach s displejom otočným o 360°, Flipy používajú veľmi kvalitné pánty, vďaka ktorým ani po častom používaní a otáčaní nebudete mať problém.Technológia SonicMaster na notebooku ASUS Transformer Book Flip je zárukou najlepšieho zvukového podania v danej triede. Výsledkom precízneho spracovania hardvéru spoločnosti ASUS sú väčšie reproduktory a rezonančné komory, zatiaľ čo softvérový ekvalizér sa stará o pôsobivú reprodukciu. To robí z notebooku ASUS Transformer Book Flip kompletné multimediálne riešenie, s ktorým bude každá skladba, film či hra znieť ešte lepšie, predovšetkým vďaka vyváženému a dynamickému zvukovému prejavu.


Prebudenie do 2s
Nesmieme zabudnúť na
funkciu Instant On, vďaka ktore sa notebook prebudí z režimu spánku iba za dve sekundy. K svojej práci či zábave sa tak môžete vrátiť presne tam, kde ste skončili, bez toho, aby ste sa museli obávať o stratu dát v pohotovostnom režime, v ktorom notebook vydrží až 14 dní. Ak úroveň nabitia batérie klesne pod 5 %, dáta sa automaticky zálohujú. Súbory a aplikácie budú bezpečne uložené v pamäti a vy sa k nim môžete kedykoľvek neskôr vrátiť.

S dedikovanou grafikou
Nakoľko Asus novinkami Transformer Book Flip uvádza na trh 4 rôzne modeli v rozdielnych cenových reláciách, tak rovnako je odstupňovaná aj ich hardvérová výbava. Všetky obsahujú dostatok USB portov, HD webkameru, čítačku pamäťových kariet, HDMI port a ďalšiu štandardnú výbavu. Osadené sú výkonnými dvojjadrovými procesormi Intel Core i3 a Intel Core i7, pričom niektoré okrem integrovaného grafického riešenia obsahujú aj dedikovanú grafickú kartu NVIDIA. Väčšina modelov obsahuje 8GB RAM a podľa konkrétneho modelu v nich nájdete buď tradičný pevný disk s kapacitou 500GB alebo 750GB, prípadne aj rýchly SSD disk.
Ak by sa vám páčilo maž doma kvalitné konvertibilné zariadenie a nič na trhu vás zatiaľ neoslovilo, možno práve ASUS Transformer Book Flip TP300LA je tým, na čo ste doteraz čakali.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články