Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


ASUS ROG GR8 - najmenši herný počitač, ktorý navyše vyzerá dobre (03.12.2014)

Asus je značka, ktorá rezonuje pravdepodobne v každom z vás, keďže vzhľadom na veľkosť a rozsiahlosť ich portfólia sa s ich produktmi raz musel stretnúť každý. Či už to boli monitory, komponenty, notebooky, alebo pokojne aj tablety. V roku 2006 však prišli s krokom, ktorý povedomie o tejto značke ešte zlepšil a odvtedy je stále na vzostupe. Uviedli totiž brand Republic of Gamers, ktorý označuje špeciálne vyvinuté produkty, ktoré majú jediný cieľ – poskytnúť ten najlepší výkon v hrách.

O Republic of Gamers sa hovorí vždy len v pozitívnom svetle a aj na našej stránke ste si o takto obrandovaných produktoch mohli v poslednej dobe prečítať hneď niekoľko článkov. Najznámejšia je samozrejme v notebookoch a komponentoch ako základné dosky a grafické karty, no má čo povedať aj v oblasti stolných počítačov. Aj keď novinka, s ktorou na trh Asus pod touto značkou prišiel, nie je práve to, čo si pod pojmom stolný PC bežne predstavujete.

Predstavujeme vám Asus ROG GR8 a už na prvý pohľad je vám jasné, že toto skutočne nie je bežný PC. Cieľom bolo priniesť vysoký výkon v kompaktnom a hlavne štýlovom prevedení, ktoré skvele padne do hráčskej izby ale aj do obývačky, kde sa môže stať centrom domácej zábavy, ktoré pokryje všetky vaše potreby. Toto PC je tak dokonca menšie ako aktuálne herné konzoly, jeho celkový objem je len 2,5 litra a v mieste najväčšej hrúbky dosahuje len 4,4cm, čo sú skutočne nevídané čísla.

S takýmito rozmermi a nízkou hmotnosťou ho môžete jednoducho hodiť do tašky a zobrať so sebou kamkoľvek. A ani sťahovanie alebo prenášanie PC na LAN párty nebude problémom. GR8 samozrejme vyniká aj príťažlivým vzhľadom, o ktorý sa stará najmä použitá farebná schéma, ktorá kombinuje čiernu so sexi červenou. A samozrejme nechýba ani svietiace logo Republic of Gamers. Všetko to má ešte jednu výhodu. PC je takto dokonale pripravený na použitie nie len s Windows systémom, ale aj so SteamOS – herne zameraným systémom určeným pre obývačky a pohodlné ovládanie z gauča.
Vo vnútri nájdete výkonné štvorjadro Intel Core i7-4510U generácie Haswell, ktoré bohato stačí na všetky dnešné hry bez problémov. Samo o sebe by však nestačilo a tak tu samozrejme môžete nájsť ďalšie zaujímavé komponenty, ako napríklad mid-range grafickú kartu GeForce GTX750Ti, no nechýba ani 8GB RAM. Samozrejme PC v takýchto rozmeroch neobsahuje optickú mechaniku, no 1TB pevný disk môžete rozšíriť, nakoľko máte k dispozícii ešte jeden voľný slot na 2.5“ disk.

Napriek malým rozmerom je GR8 preplnený rôznymi možnosťami a technológiami. Nechýbajú rôzne first party Asus funkcie ako napríklad GameFirst III pre sieť, no rozhodne oceníte prítomnosť najnovšieho rozhrania Wi-fi, Miracast receiver, až štyri USB 3.0 porty. O skvelý zážitok z filmov aj hier sa postará 6-kanálové audio SupremeFX. Na veľkú obrazovku môžete obraz dostať priamo vďaka technológii WiDi. Celý PC je navyše extrémne tichý a výborne chladený. Navyše sa vyznačuje nízkou spotrebou.
Asus ROG GR8 je dôkazom toho, koľko výkonu a možností sa dokáže do kompaktného a štýlového balenia. Je pripravený splniť všetky vaše požiadavky a stať sa tým jediným, čo pre svoju zábavu doma potrebujete.
 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články