Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

ASUS ROG G751 - herný notebook, ktorého výkon vám vyrazí dych (09.10.2014)

Len pred pár dňami spoločnosť Nvidia ohlásila príchod dvojice nových notebookových grafických čipov – Nvidia GeForce GTX 970M a GeForce GTX 980M a už ich jednotliví výrobcovia začínajú používať vo svojich nových herných notebookoch. Ich parametre aj výkon sme vám v našom článku priblížili len nedávno, takže už asi viete, že ide o najvýkonnejšie grafické čipy na notebookovom trhu, pričom ich výkon a použité technológie im umožňujú na cesty priniesť výkon bežných stolných počítačov. A už teraz si tak môžete vybrať notebook, ktorý vám všetko toto vloží do vašich rúk.

Asus na trhu herných notebookov nie je žiadnym nováčikom a o ich modeloch G750 ste už určite mnoho počuli, prípadne ste si o nich mohli prečítať aj na našej stránke. Na trhu patria medzi najpopulárnejšie a tak sa vlastne aj dalo čakať, že práve do tejto série Asus prinesie horúce novinky od Nvidie, aby ju posunul do novej generácie. A tento posun o krok vpred vlastne naznačuje aj ich samotný názov. Dvojica nových notebookov nesie označenie ASUS G751. Kým posledné modely G751 obsahovali GTX 860M ako čip vyššej strednej triedy, nové modely vsádzajú na to najlepšie, čo je v tejto oblasti k dispozícii. Oba notebooky navyše zdobí aj značka Republic of Gamers.

Vo výbave sú oba notebooky totožné. Zaujmú už na prvý pohľad tradičným agresívnym ROG dizajnom, jedinečným farebným prevedením a taktiež použitím kvalitných materiálov, vďaka ktorým sú nie len odolné, ale aj veľmi dobre odvádzajú teplo. Nechýba ani unikátny systém s duálnymi ventilátormi, ktorý sa stará o skutočne účinné chladenie. A rozhodne netreba zabúdať ani na skvelú podsvietenú klávesnicu, ktorá nie len zlepšuje imidž celého zariadenia, ale príjemne sa s ňou hrá aj v noci.

Oba notebooky sú vybavené 17.3" Full HD displejom s LED podsvietením, ktorý je navyše matný, takže je dobre čitateľný aj za horších svetelných podmienok. O kvalitný zvuk sa zase stará technológia SonicMaster. A okrem toho v oboch notebookoch nájdete optickú mechaniku, HD webkameru, množstvo všetkých potrebných portov a samozrejme aj veľkú batériu, aby ste sa pri hraní na cestách nemuseli obmedzovať. To si však vyberá svoju daň na hmotnosti, ktorá je zhruba 3,8kg. Oba notebooky bežia na operačnom systéme Windows 8.1.

VIDEO ASUS G751 ROGVerzia s GTX 970M
Tým jednoduchším a lacnejším modelom je ASUS ROG G751JT. Jeho srdcom je výkonný štvorjadrový procesor Intel Core i7-4710HQ s frekvenciou 2,5 GHz, pričom s Turbom sa dostane až na 3,5GHz. Nechýba mu však ani 8GB RAM, pričom celkovo obsahuje 4 pamäťové sloty. No a nakoniec je tu aj NVIDIA GeForce GTX 970M s 3GB VRAM. Hry môžete ukladať na 1TB hybridný disk s 8 GB SSD.

Verzia s GTX 980M
Ak by vám to však nestačilo, môžete sa pozrieť aj po jeho výkonnejšom súrodencovi, ktorým je ASUS ROG G751JY. Ten je taktiež poháňaný Haswell procesorom, v tomto prípade je to však Intel Core i7-4860HQ s maximom až na 3,6GHz. Obsahuje rovnako 8GB RAM a totožný hybridný disk kombinujúci kapacitu bežného HDD a rýchlosť SSD. S každou hrou si poradíte vďaka výkonu NVIDIA GeForce GTX 980M so 4GB VRAM.


3D Mark testy
Výkonnejšiu konfiguráciu sme samozrejme podrobili náročným testom v poslednej verzii
populárneho 3D Mark 2013 Fire Strike. Notebook si s nimi poradil priam bravúrne. Hneď na úvod sme dosiahli fantastických 8452 bodov. Samozrejme nám nedalo a zostavu sme pretaktovali - Core: +100 Mhz  Memory: +256 Mhz, tu sa hodnoty vyšplhali na úžasných 9117 bodov. Čo k tomu dodať, ASUS v spolupráci s NVIDIA vytvorili plnohodnotný herný notebook, ktorý sa vyrovná aj najvýkonnejším herným počítačom na trhu. 


ASUS G751JT-T7012H
Intel® Core™ i7-4710HQ, Windows 8.1
17,3" Full HD matný displej
8GB pamäť a 1TB hybridný SSHD disk
NVIDIA® GeForce™ GTX 970M 3 GB GGDR5
ASUS G751JY-T7056H - SKLADOM
Intel® Core™ i7-4860HQ, Windows 8.1
17,3" Full HD matný displej
8GB pamäť a 1TB hybridný SSHD disk
NVIDIA® GeForce™ GTX 980M 4 GB GGDR5 

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články