Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


ASUS ROG G750JZ - vynovený herný notebook s výkonom, za ktorý sa nebudete hanbiť (15.03.2014)

Asus so svojou sériou herných notebookov radu G na trhu našiel to správne miesto, kde sa prelína príťažlivá a dostupná cena s kvalitou a hlavne výkonom, ktorý si už dokáže poradiť aj s veľkými hernými trhákmi. Sú to ideálne herné nástroje, ktoré si hravo poradia aj s nasadením v náročných aplikáciách. A v tomto duchu práve Asus na trh uvádza aj novinku vo svojom portfóliu.

Model s označením ASUS G750JZ svojim predchodcom nerobí hanbu, ba práve naopak. Tento parádny herný stroj totiž vyniká hlavne výborným pomerom ceny a výkonu, keď ponúka hardvérové novinky a za cenu výrazne nižšiu ako mnohí jeho konkurenti od ďalších známych značiek. Po každej stránke sa jedná o veľmi vyvážený stroj, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Aj vďaka tomu, že sa v mnohom vyrovnáva stolným počítačom a dokáže ich adekvátne nahradiť.

Čo je nové?
K hlavným zmenám patrí nová séria mobilných grafických kariet NVIDIA GeForce GTX880, ktorá so svojou 4GB pamäťou (najvýkonnejší model až 8GB) ponúka jeden z najvýkonnejších grafických výkonov na trhu. Nová verzia ponúka vyšší takt jadra 954 MHz a o 15% vyšší výkon ako GeForce GTX780. Novinkou je taktiež technológia TurboMaster, ktorá zabezpečuje automatické pretaktovanie grafického jadra o 5%. S najvýkonnejšou konfiguráciou bolo v 3D Mark 11 nameraných viac ako 8000 bodov, čo je na notebook naozaj fantastický výkon. Novinkou je taktiež Battery Boost a vynovený chladiaci systém (dva inteligentné samostatné ventilátory s medenými chladičmi pre procesor a grafickú kartu).

Asus na svoje herné produkty kladie samostatný dôraz aj v oblasti dizajnu. Herný stroj totiž nie je len o výkone, ale aj o imidži. A ak má na sebe niečo logo Republic of Gamers, môžete sa spoľahnúť, že pozlátku na povrchu zodpovedá aj to, čo sa skrýva dnu. Materiály sú pevné, kvalitné, samozrejmosťou je aj odvádzanie tepla tak, aby vás pri hraní neobťažovali potiace sa dlane. O chladenie sa stará aj výkonný duálny chladiaci systém, ktorý už sám o sebe odfukuje teplo smerom od vás. Podsvietená klávesnica vyzerá na pohľad výborne a umožňuje bezstarostné hranie aj v noci.


Použité materiály a prepracované detaily zaraďujú tento herný notebook do najvyššej ligy. Špeciálna úprava displeja sa postará o nižšiu únavu očí a dlhé hodiny môžete nerušene hrať aj vďaka veľmi pohodlnému sklonu klávesnice a jej ergonomickému rozmiestneniu. Vysokokvalitná opierka dlaní je len takou čerešničkou na torte, ktorou je ASUS G750JZ. Ako môžete vidieť, všetky prvky notebooku sú prispôsobené tomu, že bude často používaný v náročných hrách. Optimalizácia pre hranie hrá prím a hranie nie len spríjemňuje, ale aj zjednodušuje.


Najlacnejšia zostava už za 1399€
Veľký, 17,3-palcový, displej samozrejme využíva Full HD rozlíšenie a a je matný, takže vás nebudú strašiť odlesky. Notebook beží na operačnom systéme Windows 8.1 a využíva najmodernejšie technológie. Jeho srdcom je štvorjadrový procesor Intel® Core™ i7-4700HQ štvrtej generácie, ktorý dosahuje maximum až 3,40Ghz. Ten výborne spolupracuje s úplne novou a výkonnou grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 880M so 4GB GDDR5. K tomu v zostave notebooku nájdete aj 8GB RAM 1TB pevný disk, či optickú DVD-RW mechaniku. K dokonalosti chýba už len SSD disk alebo Blu-ray mechanika.Spolu s výkonným hardvérom sa spája aj niekoľko ďalších prvkov. Notebook je, pochopiteľne, väčší a ťažší. Váži až 4,80kg, čo je skutočne dosť. A výkonný hardvér si vypýtal svoju daň aj na spotrebe a tak na batérii notebook vydrží len zhruba 3 hodinky, čo vám ale na cesty vo väčšine prípadov postačí.

Výbave nič nechýba. Nie len v konektivite, ale nájdete tu dostatok všetkých možných potrebných portov, čítačku pamäťových kariet, no hlavne herný zážitok podstatne vylepší aj špičkový audio systém SonicMaster a MaxxAudio. Notebook obsahuje aj integrovaný subwoofer. Po každej stránke tak ide o skutočne vyrovnaný herný stroj s priaznivým pomerom ceny a výkonu, ktorý si môže dovoliť každý nadšenec videohernej zábavy. Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články