Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

ASUS M70AD - multimediálny počítač s NFC a s bezdrôtovým nabíjaním smartfónov (23.04.2015)

Spoločnosť Asus je s nami už skutočne veľmi dlhú dobu a za ten čas sme mohli vidieť prakticky všetko. Prinášajú komponenty, príslušenstvo, notebooky, displeje a mnoho ďalšieho. Medzi tým všetkým sa však nestratili ani ich stolné PC, ktoré si stále držia popularitu, aj keď si dnes používatelia neraz svoj PC poskladajú sami. A teraz svoju ponuku rozširujú o ďalší zaujímavý kus.

Či už kupujete herné, kancelárske, alebo len bežné domáce PC, vždy máte jasnú predstavu o tom, čo za zariadenie to bude. Tá sa už roky nemení a aj keď sú tu rôzne obmeny (ako napríklad obývačkové PC a podobne), základ je vždy rovnaký. Asus to chce teraz trošku zmeniť a prinášajú nové PC, pri ktorom sa neboja experimentovať. Nie sú to veľké zmeny, len menšie novinky, no môžu mať veľký dopad na to, čo budete od svojho PC odteraz očakávať.


Stručne a prakticky by sa dalo povedať, že Asus do svojej novej zostavy napchal to, čo tam bežne nenájdete. Neznamená to však, že by to boli zbytočnosti. Ba práve naopak. Pritom nezabúdajú ani na vyvážené komponenty, ktoré si poradia s náročnými aplikáciami, a ani na cenu, ktorá má byť stále lákavá pre čo najširšie publikum používateľov. Desktop PC M70 od Asusu klame telom, keďže v elegantnej a štýlovej striebornej skrinke ponúka viac, než by sa na prvý pohľad zdalo.

Konfigurácie
Vybrať si môžete z dvoch konkrétnych zostáv, ktoré oslovujú pomerom ceny a výkonu. Najmä tá cena je v oboch prípadoch viac než len sympatická. Zvonka sú oba modely totožné, líšia sa vo vnútornostiach. Samozrejme sú oba postavené na čipovej sade Intel H81, ku ktorej sa skvele hodí výkonný štvorjadrový procesor Intel Core i7-4790 so základnou frekvenciou až 3,60GHz. Oba modely taktiež obsahujú totožnú grafickú kartu - NVIDIA GeForce GTX 745 so 4 GB VRAM. Rovnako v nich nájdete aj 2 TB SATA disk s 7200 RPM. Potom však prichádzajú zmeny. Lacnejší model má 8GB RAM a DVD±RW optickú mechaniku. Drahší zas 16GB RAM a Blu-ray optickú mechaniku.
To všetko beží na modernom operačnom systéme Windows 8.1 64-bit, no nebol by to Asus, keby k tomu nepribalil sadu vlastných nástrojov a aplikácií. Tie sa týkajú správy systému a ďalších veci, no navyše dostanete aj bezplatný 100 GB priestor Webstorage na jeden rok. O kvalitný zvuk sa stará technológia ASUS SonicMaster s užívateľsky príjemným rozhraním AudioWizard. Nechýba dostatok všemožných portov vpredu aj vzadu, taktiež ani rozhraní vo vnútri skrinky, či čítačka až 16 druhov pamäťových kariet.


Netradičná výbava
Čo však už nie je bežné, to sú ďalšie technológie, ktoré tu nájdete. Zabudovaná technológia Wireless Charger slúži na bezdrôtové nabíjanie smartfónov a tabletov a rozhodne to nie je niečo, čo nájdete v ostatných desktopoch. To isté patrí aj pre NFC technológiu, ktorou môžete jednoducho párovať zariadenia so svojim PC. Priamo na doske nájdete zabudovaný Wi-Fi 802.11 ac modul. A okrem štandardného zdroja pre napájanie tu nájdete aj zabudovaný záložný zdroj, ktorý vám neraz dokáže zachrániť kožu, keď ponúkne dostatok času na to, aby ste si pri výpadku prúdu pohodlne uložili svoju prácu.


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články