Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

AMD Radeon HD 7990 - najsilnejšia karta na svete (26.04.2013)

Spoločnosť AMD mala v oblasti grafických kariet dávnejšie povesť dizajnéra najvýkonnejších riešení na trhu. Odvtedy však už uplynulo veľa času a na výkonnostnú špičku sa dostala Nvidia. AMD však sa teraz otriaslo z posledných menej úspešných rokov a hodlajú sa opäť dostať na vrchol. Aktuálna situácia je taká, že každú chvíľu je na čele niekto iný. Raz vám predstavujeme najsilnejšiu kartu od AMD, inokedy od Nvidie, no teraz to konečne vyzerá, že sa aspoň na nejaký čas kormidla chopí značka Radeon.

Titan vyvolal veľké halo a teraz sa šepká o jeho rôznych verziách. AMD nešepká. Priamo a veľkolepo ohlasuje masívnu novinku, ktorá má otriasť vašou predstavou o výkone. Grafická karta AMD Radeon HD 7990 je skutočne najsilnejšia na trhu. Predstaví vám obrazovú kvalitu, o akej ste doteraz ani nesnívali a taktiež zbúra mnohé zaužívané predstavy.

Čísla najsilnejšieho Radeonu sú neuveriteľné. Obsahuje až 8,6 miliardy tranzistorov, 4096 stream procesorov a hrubý výpočtový výkon tak dosahuje až  8,2TFlops. Obsahuje 6GB GDDR5 a tvoria ju dva HD7970 čipy taktované na 950Mhz. Priepustnosť PCI-Express 3.0 je na úrovni 96GB/s. tento výkon si však berie svoju daň na spotrebe, ktorá je v idle 124W a pri záťaži až 550W. nie je tak len najvýkonnejšou, ale aj najpažravejšou.

Na skrotenie takto veľkého výkonu potrebujete výkonné chladenie a to je niečo, čo v AMD vedia na výbornú. Chladiaci systém sa skladá z masívneho pasívneho chladiča, ktorý sa stará o odvod tepla od hlavných súčastí. Tento ďalej podporujú 3 ultra tiché axiálne vetráky. Aj vďaka tomu je hladina hluku oveľa prijateľnejšia ako v prípade konkurenčných kariet. Je tak tichšia ako Titan, či GTX690.


Radeon HD 7990 dokáže simultánne pracovať až s piatimi monitormi vďaka technológii AMD Eyefinity. A okrem toho si hravo poradí s prakticky každou hrou dnes a aj v blízkej budúcnosti. A to nie len v štandardnom rozlíšení a nastavení, ale dokonca v 4K rozlíšení, kedy pokojne šliape nad 30fps. Pri maximálnych nastaveniach a zapnutých pokročilých funkciách ako je napríklad TressFX. V mnohých hrách konkurenciu predbieha o konské dĺžky. Detailný výkon v jednotlivých hrách vám predstaví doleuvedená tabuľka.


Netreba to zastierať. Táto karta je určená hráčom a nikomu inému. Nie však obyčajným hráčom, ale tým najnáročnejším. A aby ste ju okamžite mohli prevetrať, AMD vám k nej pribalí nálož špičkových herných titulov. Nechýba adept na najlepšiu hru roka Bioshock Infinite, ani technologický skvost Crysis 3, či retro šialenosť vo VHS štýle Far Cry 3: Blood Dragon. Zažijete však aj prvé dobrodružstvo ešte nevinnej Lary v Tom Raider, podstatu šialenstva vo Far Cry 3, pomstu chladnokrvného zabijaka v Hitman Absolution, boje proti podsvetiu v Sleeping Dogs a víziu technologicky zdokonaleného ľudstva vo výbornom RPG Deus Ex: Human Revolution. Vysoký výkon, vysoká pridaná hodnota, no aj tomu zodpovedajúca cena. Chcete mať doma najvýkonnejšiu grafickú kartu na trhu?
 

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články