Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

AMD Radeon HD 7790 - najlepšia grafika strednej triedy (18.04.2013)

AMD je v dnešnej dobe viac než len dôstojným konkurentom dominantnej Nvidii. S vervou bojuje o svoje miesto medzi hráčmi a s grafickými kartami rady HD 7000 spravila krok správnym smerom, čo sa odzrkadľuje na predajoch a popularite. Navyše v spoločnosti zapracovali na ovládačoch a hernej podpore, vďaka čomu tu dnes máme hneď niekoľko skvelých titulov, ktoré sú šité na mieru grafických kariet AMD Radeon. Z toho vyplýva aj výkon navyše, ktorý z nich môžete vyťažiť. A ďalšou silnou zbraňou je výborná cenová politika.

Rada Radeon HD 7000 je už na trhu dobre etablovaná a na výber máte množstvo modelov, z ktorých si dokáže vybrať každý. Široké cenové spektrum dokonale pokrýva všetky časti trhu a tak by sa dalo povedať, že už je dokonale pokrytý. AMD však našlo ešte jednu medzeru, kam sa dokáže zmestiť a dokonale ju vyplniť. Na trh totiž uvádza novú grafickú kartu AMD Radeon HD 7790, ktorá chce ešte viac rozvíriť hladinu konkurencie v segmente strednej triedy grafických kariet, ktoré sú určené hráčom, no neprinútia ich siahnuť hlboko do vrecka.

Aktuálna ponuka AMD Radeon HD7790 na našom e-shope.

Spoločnosť sa s ňou chce zaradiť medzi Radeon HD 7770 GHz Edition a Radeon HD 7850 a zároveň prekonať konkurenciu v podobe Nvidia GeForce GTX650Ti a to pri zachovaní veľmi priaznivej ceny. Toto rozšírenie portfólia grafických kariet strednej triedy so sebou prináša radu vylepšení a aj drobných úprav na takmer všetkých frontách, ktoré dosahujú presne týchto cieľov.

Karta je postavená na úplne novom jadre Bonaire, ktoré so sebou prináša aj množstvo výhod oproti staršiemu jadru aj napriek
tomu, že zdieľajú rovnakú architektúru a taktiež aj 28nm výrobný proces. Medzi najvýznamnejšie zmeny sa radí najmä vylepšená energetická efektivita, vďaka ktorej z menej o niečo viac. Veľmi zjednodušene. Okrem toho samozrejme narastá aj výpočtový výkon.Za cenu 149 dolárov v prípade referenčnej karty tak dostanete o niečo výkonnejšiu a o niečo úspornejšiu kartu ako je GTX650Ti. Karta obsahuje 128-bitovú pamäťovú zbernicu pripojenú k GDDR5 pamäti s frekvenciou 6GHz s priepustnosťou 96GBps. Podľa výrobcu sa kapacita pamäte pohybuje od 1GB do 2GB. Obsahuje taktiež 2,08 miliardy tranzistorov, 896 stream procesorov a 56 textúrovacích jednotiek. S frekvenciou 1GHz sa tak teoretický výpočtový výkon dostáva až na úroveň 1,79TFlops. Výrobca udáva spotrebu 85W, čo je mierne menej ako u konkurencie a o 5W viac ako v prípade Radeon HD7770 GHz Edition.
Okrem referenčných vzoriek sa na trhu samozrejme objavia aj karty, ktoré budú od výroby taktované na vyššie frekvencie. Môžeme tak predpokladať, že aj základnú verziu karty budeme môcť ešte výkonnostne niekam posunúť. Pri pretaktovaných kartách však treba počítať aj s nárastom spotreby.

Je tu však ešte jedna vec, ktorá hovorí v prospech novinky na poli grafických kariet AMD Radeon HD 7790. A to je úžasná promo akcia AMD spojená s najočakávanejšími hrami tohto roka, pri ktorej srdce každého hráča radosťou zaplesá. Novinka medzi kartami prichádza totiž pribalená aj s hernou novinkou, ktorá je jedným z najhorúcejších adeptov na hru roka – Bioshock Infinite, ktorý v recenziách zbiera absolútne hodnotenia. Týmto je táto ponuka ešte lákavejšou.

Aktuálna ponuka AMD Radeon HD7790 na našom e-shope.

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články