Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

7 dôvodov prečo si vybrať práve Windows 8 tablet (04.08.2014)

Trh tabletov je turbulentný a každú chvíľu sa na ňom objaví nejaká horúca novinka, ktorá ním poriadne otrasie. V zásade je však rozhodovanie pri kúpe len o jedinom počiatočnom rozhodnutí, od ktorého sa potom odvíja nákup. Musíte si vybrať platformu. V tejto oblasti je to v súčasnosti o 3 voľbách: iOS od Apple, variabilný Android alebo Windows 8, aktuálne 8.1, o ktorom sa zas až toľko nehovorí. Pritom rozhodne ponúka zaujímavú alternatívu. Prečo by ste sa teda mali zaujímať aj oň? Pokúsili sme sa pre vás rozpísať 7 dôvodov, ktoré by vás mohli zaujať.

Nemusia to byť priamo výhody, či nevýhody, čo nakloní misku váh v porovnaní s konkurenciou. Môžu to byť aj špecifiká tej ktorej platformy, ktoré niekomu môžu viac sadnúť, či mu ponúknuť iný zážitok z ovládania, práce a aj hrania. A práve toto sú veci, na ktoré vsádza Microsoft v tabletoch. Na trhu je už mnoho výrobcov, ktorí tablety s operačným systémom Windows ponúkajú, takže možností výberu je veľa a ponuka je dnes už skutočne pestrá. Ak vás teda oslovia prednosti tabletov s týmto operačným systémom, rozhodne si môžete vybrať niečo presne podľa svojho gusta.


1. Známy systém
Aj keď sa zmena napríklad z Windows 7 na 8 môže zdať veľká, v skutočnosti tomu tak nie je. Stačí vám prvých pár chvíľ a hneď sa aj v novom systéme budete cítiť ako doma. A to isté platí aj pre systém na tabletoch. Je rýchly, intuitívny, navrhnutý na dotykové ovládanie a predsa ho verne poznáte. Oproti Androidu či iOS je tak prechod z bežného notebooku na takýto tablet plynulejší a pohodlnejší.

2. Je to viac než len tablet
V tomto ohľade už závisí od konkrétneho tabletu. Ak si zvolíte model s plnohodnotným Windows 8, nedostávate do rúk len obyčajný tablet. Je to laptop alebo iný PC, len v trochu inom a prenosnom prevedení. Avšak nestráca nič zo svojej bohatej funkcionality. Môžete ho tak používať presne tak, ako ste boli zvyknutí na desktopoch či notebookoch, vrátane portov ako USB a iných možností, ktoré vám vedia mnoho vecí uľahčiť. Všetko USB príslušenstvo, tlačiarne, kamery a mobily, môžete k tabletu bez problémov pripojiť a naďalej používať. Rovnako môžete aj spravovať a oddeľovať hneď niekoľko používateľských účtov napr. rodičov a detí.3. Bezkonkurenčná produktivita
Tablet vie byť užitočným pomocníkom, ale nie každý dokáže plnohodnotne nahradiť laptop. S Windows 8 s tým nebudete mať problém. Stačí k nemu pripojiť bezdrôtovú klávesnicu, môžete pokojne aj myšku. Jednoducho si tak vytvoríte hybridné zariadenie, ktoré zvládne prácu ako PC, s perifériami ako na PC a navyše aj v programoch ako na PC. Microsoft sa navyše všetky svoje systémy pokúša čo najviac prepojiť, takže čo máte rozpracované na PC, v tom môžete pokračovať na cestách v tablete a stále veľmi pohodlne.

4. Aplikácie
Nie je to len o kancelárskom balíku Office a ďalších aplikáciách ako napríklad SkyDrive pre cloud. V prvom rade je zdrojom aplikácií Microsoft Store. Podobne ako App Store alebo Google Play je to distribúcia špecifických aplikácií pre tablety a nájdete v nej množstvo aj slovenských aplikácií. Avšak ak vlastníte tablet s Windows 8, nemusíte sa obmedzovať len na ne. Úplne bez problémov tu rozbehnete desktopové programy ako aplikácie na editovanie videa, obrázkov, audia, pokojne aj Steam, alebo čokoľvek vám len napadne. Samotný Windows vám dokonca zadarmo zabezpečí ochranu svojho tabletu vďaka svojmu Microsoft Defender.

5. Multitasking na jednej obrazovke
Používatelia systémov iOS a Android sú už na multitasking na svojich tabletoch zvyknutí dlhú dobu, avšak tento v sebe skrýva jednu nevýhodu. Medzi spustenými aplikáciami totiž musíte prepínať. Windows 8 v tomto prípade prichádza s výhodou, kedy si jednu obrazovku môžete rozdeliť na viac okien, pričom v každom môže bežať niečo iné. Tým pádom môžete mať na jednej strane displeja otvorený internetový prehliadač a na druhej Office, v ktorom práve pracujete. Je to jednoduché, intuitívne a hlavne tým sami šetríte čas.6. Výkon
Microsoft má veľmi prísne podmienky na hardvér, ktorý môže bežať na ich mobilnom operačnom systéme Windows 8. Výsledkom toho je istota, že každý nový tablet s týmto systémom, ktorý na trhu nájdete, je hodný tých peňazí. Neexistujú žiadne lacné a oklieštené varianty, ktoré by boli poháňané lacnými a slabými vnútornosťami. Samozrejme tak na trhu nenájdete Windows tablet v tých najnižších cenových reláciách, no na druhú stranu máte istotu toho, že tablet si poradí napríklad aj s náročnejšími aplikáciami, nástrojmi na editovanie videa, či aj hrami a samozrejme multimediálnymi aplikáciami.

7. Živé dlaždice
Možno by ste našli zaujímavejšiu a pre vás aj potrebnejšiu výhodu ako sú práve živé dlaždice. Aj napriek tomu by sme na tomto mieste chceli venovať priestor práve tejto drobnej, no podarenej funkcii. Metro UI je založené na dlaždiciach, ktoré nahrádzajú ikony. Veľkosť si meníte sami a rýchlo si na ne zvyknete. Výhodou tých, ktoré sú živé, je ich aktuálnosť. Samé vám zobrazujú aktuálne informácie o priateľoch, hrách, vašich notifikáciách, dokonca aj internetových stránkach. Počasie a iné sú samozrejmosť.
Navyše sa ukazuje, že Microsoft si je nedostatkov v systéme vedomý a rýchlo pracuje na ich odstraňovaní, pridávaní nových funkcií a taktiež vylepšovaní a vylaďovaní celého systému ako takého. Ten sa tak stále zlepšuje, aby toho dokázal ponúknuť viac.Vyberáme pre vás to najlepšie

 
ASUS Transformer Book T100TA ASUS Transformer Book T200TA
Konvertibilné zariadenie 2 v 1 s 10.1" dotykovým
displejom a oddeliteľnou klávesnicou
Konvertibilné zariadenie 2 v 1 s 11.6" dotykovým
displejom a oddeliteľnou klávesnicou

 

 
   
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
   
HP Pavilion X360 Lenovo Yoga 2 Pro
Konvertibilné zariadenie 2 v 1 s možnosťou otočenia
displeja o 360 stupňov dostupný v 2 veľkostiach

Konvertibilné zariadenie 2 v 1 s možnosťou otočenia
displeja o 360 stupňov dostupný v 2 veľkostiach

   
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
   
ASUS VivoTab Note 8 HP Pro Tablet 610 G1
Výkonný 8" tablet s Winodws 8.1 Plnohodnotný výkon - 10.1" Full HD tablet


 


 

 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články