Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Tovar iba na predajni nie je možné objednať cez eshop!


Najpredávanejšie produkty

2 chuťovky pre audiofilov od Bowers & Wilkins (05.02.2015)

Ak si radi doprajete prémiový audio zážitok, na trhu rozhodne máte z čoho vyberať, no v porovnaní s hlavným prúdom ten výber nie je taký pestrý. To by však ešte nebol problém. Problémom je, že prémiové audio produkty nepatria medzi tie práve najznámejšie a ak sa o nich chcete niečo dozvedieť, musíte viac hľadať. A to isté platí aj pre momenty, kedy si už chcete niečo konkrétne doniesť domov.

Práve preto vám dnes predstavíme niečo, čo by audiofilov s chuťou po niečom skutočne špeciálnom mohlo zaujímať. Produkty Bowers & Wilkins patria medzi tie známejšie, pravdepodobne ste už o nich počuli v minulosti, nakoľko priniesli niekoľko skutočne unikátnych kúskov najmä pre Apple zariadenia, o ktorých sa často hovorilo. A hovoriť sa bude aj o dvojici dnešných noviniek. S každou mieria niekde inde, no každá má niečo do seba.


Bowers & Wilkins Panorama 2
Prvou je elegán Bowers & Wilkins Panorama 2. Ňou prakticky redefinujú dizajn a eleganciu zariadenia pre audiofilov. Nie je to žiadna sústava, aj keď rozhodne toľko stojí. Cieľ tohto „reproduktora“ je jednoduchý – poskytnúť čo najkvalitnejší zvuk z jediného miesta. Ak napríklad nemáte miesto, no potrpíte si na dizajn a kvalitu vyhotovenia. Ideálne sa hodí napríklad pod TV. Výhodou navyše je aj fakt, že môžete celú Panoramu pokojne pripevniť aj na stenu. Skrýva sa v nej až 9 kvalitných reproduktorov (na verné spracovanie celého zvukového rozsahu), ktoré sú podporené špičkovými technológiami a navyše Panorama 2 obsahuje aj vlastný kvalitný zosilovač. Ovládanie je jednoduché a navyše si môžete pomôcť aj diaľkovým ovládaním.

Kým predná časť ponúka ovládanie aj displej, zadná je venované portom. Panorama 2 oproti svojmu predchodcovi ponúka možnosť prepínania HDMI vstupov. Reproduktor totiž ponúka až trojicu HDMI vstupov a 1 výstup. Je tak zabezpečené čo najlepšie spojenie s vašimi domácimi zariadeniami. Okrem toho obsahuje ešte 3,5mm jack, RCA a USB na vstupoch a Sub Out výstup. Reproduktor využíva technológiu Nautilus a dokáže kvalitne spracovať digitálny signál s podporou formátov stereo, Dolby Digital, Dolby ProLlogic II a DTS.  Pri tom všetkom sa však akosi zabudlo na možnosti bezdrôtového pripojenia, takže bohužiaľ nemôžete počítať s tým, že si k reproduktoru pripojíte svoj telefón alebo prehrávač. A je aj celkom ťažký.Bowers & Wilkins Zeppelin Air
Ak si však k nejakému špičkovému reproduktoru chcete bezdrôtovo pripojiť svoj telefón, Bowers & Wilkins Zeppelin Air je vhodným riešením. Musí to však byť zariadenie s iOS. Je totiž vybavený technológiou bezdrôtového streamovania AirPlay, bohužiaľ však chýba tradičný Bluetooth. Streamovať však môžete aj z PC, ak v ňom máte nainštalovaný iTunes. Nový Zeppelin Air je navyše vybavený dokovacím konektorom Lightning, ktorý využívajú zariadenia Apple a nahradili ním starý 30-pinový konektor. Ak chcete pripojiť niečo iné, musíte cez digitálny/analógový AUX. Zeppelin navyše, rovnako ako jeho predchodca, vyniká aj dizajnom. Ten je samozrejme nie len účelný, ale vytvorený tak, aby zaujal v každej miestnosti, pričom sa skladá z prémiových materiálov. Ovládacie prvky a aj dok pre telefón sú umiestnené tak, aby čisté línie narúšali čo najmenej.


To najdôležitejšie však je zvuková kvalita, ktorej sa aj v minulosti vyrovnalo len málo konkurenčných modelov v tejto cenovej hladine. Zvuk je čistý a mohutný, pričom bez skreslení ho počujete aj pri vysokej hlasitosti. O to sa stará sofistikovaný DSP procesor. V celej šírke spektra znie jednoducho výborne, za čo vďačí pätici meničov, ktoré skvele pokrývajú ako stredné, tak aj vysoké tóny.  Jedným z nich je aj veľký (125mm priemer) subwoofer pre basové tóny. Tie sú veľmi dobre definované a idú skutočne do hĺbky. Oproti predchádzajúcemu modelu sa celkovo zlepšila funkcionalita a ovládať ho môžete aj pomocou diaľkového ovládania.
 


 Najnovšie články a recenzie Zobraziť všetky články